Про підтримку звернення депутатів Нововолинської міської ради до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

 

від 09.12.2016   № 14/22

   смт. Маневичі  

 

Про підтримку звернення депутатів

Нововолинської міської ради до

Голови Верховної Ради України

Парубія А.В. та Прем’єр-міністра

України Гройсмана В.Б.

        

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши Звернення депутатів Нововолинської міської ради, підтримане рішенням ради від 04.10.2016 №11/32, враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району від 28.11.2016 № 16/7, районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати звернення депутатів Нововолинської міської ради до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо скасування пільг з податку на майно в частині земельного податку для платників єдиного податку першої-третьої груп (додається).

 

2. Доручити виконавчому апарату районної ради направити це рішення вищезазначеним адресатам.

 

 

 

Голова ради                                                                                   А.М.Мельник

 

Марчук21066

 


Додаток до рішення міської ради

від 04.10.16 №11/32 Голові Верховної

Ради України Парубію А.В. Прем'єр-міністру

України Гройсману В.Б.

 

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Нововолинської міської ради VII скликання

 

З 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014р. № 71-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно, в частині земельного податку. Такі дії з боку Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України призвели до того, що бюджет в місті Нововолинську у 2016 році недоотримає близько чотириста тисяч гривень.

Податковий кодекс України визначає загальнодержавні та місцеві податки та збори. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених Податковим кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад. Ним одночасно передбачено що до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, щодо податків та зборів належать: встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначення переліку податкових агентів згідно із статтею 268, до початку наступного бюджетного періоду прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов'язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.

Виходячи з того, що Податковий кодекс України визначає чіткі повноваження органів місцевого самоврядування, вважаємо неприпустимим та незаконним надання ним самим пільг по сплаті податку на майно, в частині земельного податку, платниками єдиного податку. Надання таких пільг ставить в нерівні та неконкурентні умови усіх платників податків та призводить до значного зменшення надходжень до місцевих бюджетів.

Ситуацію, яка склалася в містах України у зв’язку з реформою Бюджетного Кодексу України, що призвело до значного навантаження на місцеві бюджети, змушує органи місцевого самоврядування кошти, які б могли забезпечити розвиток житлово-комунального господарства, соціальної інфраструктури та розвитку громади, спрямовувати їх на фінансування закладів профтехосвіти, видатки на проїзд мешканців пільгових категорій та харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл. Враховуючи наведене вище, просимо сприяти у внесенні зміни до підпункту 4 пункту 297.1 статті 297 Податкового Кодексу України, а саме, скасування пільг з податку на майно, в частині земельного податку для платників єдиного податку першої - третьої груп.

 

Секретар міської ради                                                                  А.М. Сторонський