Про підтримку звернення депутатів Володимир-Волинської районної ради щодо антикорупційної реформи, антикорупційних судів та боротьби з корупцією

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

від  20.12.2017   25/10

   смт. Маневичі  

 

 

Про підтримку звернення депутатів

Володимир-Волинської районної ради

щодо  антикорупційної   реформи,

антикорупційних судів та боротьби з корупцією

        

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши рішення Володимир-Волинської районної ради від  26 жовтня 2017 року №14/16 "Про звернення депутатів Володимир-Волинської районної ради щодо антикорупційної реформи, антикорупційних судів та боротьби з корупцією", враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності та етики, законності, боротьби зі злочинністю, взаємодії з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації від 18.12.2017 № 18/4, районна рада

 

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати звернення депутатів Володимир-Волинської районної ради щодо антикорупційної реформи, антикорупційних судів та боротьби з корупцією (додається).

 

 

2. Доручити виконавчому апарату районної ради направити це рішення до Верховної Ради України, Президента України, Комітету з питань правової політики та правосуддя, народним депутатам України, що представляють Волинську область, а також  Володимир-Волинській районній раді Волинської області.

 

 

 

Голова ради                                                                                     А.М.Мельник

 

Марчук21066

 

Додаток

до рішення Володимир-Волинської районної ради

від 26.10.2017  № 14/16

 

 

 

 

Президенту України П.Порошенку

 

Голові Верховної ради України А.Парубію

 

Голові комітету з питань правової політики та правосуддя Р.Князевичу

 

Народним депутатам України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Володимир-Волинської районної ради щодо антикорупційної реформи, антикорупційних судів та боротьби з корупцією

 

 

Ми, депутати Володимир-Волинської районної ради занепокоєні згортанням активних дій щодо впровадження антикорупційної реформи. Адже, не зважаючи на ряд прогресивних кроків у сфері боротьби з корупцією (створення НАБУ, впровадження електронного декларування), в державі до сих пір відсутній ключовий важіль боротьби з корупцією – антикорупційний суд.

Законопроект про антикорупційні суди зареєстровано та подано на розгляд Верховної Ради України ще у лютому місяці цього року, проте за більш як шість місяців його існування розгляд законопроекту жодним чином не прискорено, що ставить під сумнів наміри влади продовжувати антикорупційну реформу та здійснювати реальну боротьбу з корупцією.

Без формування незалежної та відповідальної судової гілки влади протидія корупції стає безрезультатною, оскільки не забезпечується невідворотність покарання за корупційні дії, що повинно реалізовуватись судами. Крім цього, відсутність судового розгляду та відповідно вироків у справах про корупційні порушення нівелює також і роботу національного антикорупційного бюро та спеціалізованої прокуратури, що здійснюють лише досудове розслідування таких правопорушень.

У результаті, суспільство є свідком того як корупціонери уникають покарання та продовжують перебувати на посадах, навіть попри беззаперечні докази вини, надані НАБУ, а судді, попри процес люстрації та масові переатестації, залишаються корумпованими.

Довіра населення до суддівського корпусу втрачена. Для запобігання безкарності чиновників-корупціонерів та запобігання посадовим злочинам необхідне глибинне оновлення складу судів та законодавчі гарантії їх 2 незалежності, що можливо втілити лише створивши незалежну вертикаль спеціалізованих антикорупційних судів.

Більше того, у чинному законі «Про судоустрій і статус суддів» вже передбачено існування Вищого антикорупційного суду, проте досі не прийнятий закон, який би регулював діяльність цього суду та вимоги до суддів.

Отож, зволікання з прийняттям вказаного Законопроекту гальмує повноцінне впровадження та застосування антикорупційного законодавства, потурає безкарності корупціонерів та розростанню корупції.

Прийняття цього Закону вимагає від України також і міжнародна спільнота. Згідно з взятими Україною зобов'язаннями перед МВФ, закон про створення антикорупційного суду слід було прийняти ще до середини червня 2017 року.

Враховуючи вищесказане та нагальну потребу у формуванні цілком незалежних антикорупційних судів, з метою реалізації положень антикорупційного законодавства

 

ВИМАГАЄМО:

1. Прискорити розгляд та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди.

2. Забезпечити формування Вищого антикорупційного суду протягом найближчих трьох місяців.

 

 

 

Ухвалено рішенням районної

ради від 26.10.2017 № 14/16