Про районну Програму підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на 2019-2023 роки і Порядок використання коштів районного бюджету, виділених для реалізації цієї

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

від    21.12.2018  №  38/2

   смт. Маневичі

                                                                                               

Про районну Програму підтримки демобілізованих

учасників антитерористичної операції, операції

обєднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих

безвісти на 2019-2023 роки і Порядок використання коштів

районного бюджету, виділених для реалізації  цієї Програми

 

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши клопотання управління соціального захисту населення райдержадміністрації від 27.11.2018 №3804/01-05/2-18, враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи від 18.12.2018 № 28/7, районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Затвердити районну Програму підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції,  операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на 2019-2023 роки (додається).

 

2. Затвердити Порядок використання коштів районного бюджету, виділених для реалізації районної Програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції,  операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на  2019-2023 роки (додається).

 

3. Зняти з контролю рішення районної ради від 17.08.2017 №22/2 "Про районну Програму підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 роки і Порядок використання коштів районного бюджету, виділених для реалізації цієї Програми".

 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови райдержадміністрації (за функціональним спрямуванням)  та  постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

 

Голова ради                                                                         А.М.Мельник

 

 

Козак 21733

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення районної ради

від 21.12.2018 № 38/2    

                                                                                                                                      

РАЙОННА ПРОГРАМА

   підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів загиблих та зниклих безвісти на  2019-2023 роки

 

Зміст

 

І. Паспорт (характеристика) Програми

ІІ. Загальна частина

ІІІ. Мета і основні завдання Програми

IV. Фінансове забезпечення Програми

V. Очікувальні результати

VІ. Координація та контроль за виконанням Програми

VII. Заходи Програми

 

І. Паспорт програми

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Розпорядження голови райдержадміністрації від 22.11.2018 №538

3.

Розробник  Програми

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

4.

Відповідальні виконавці Програми

КП "Маневицька центральна районна лікарня", КП "Колківська районна лікарня",                            КП "Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги", управління соціального захисту населення, відділ з питань внутрішньої  та інформаційної політики апарату райдержадміністрації,  районна  державна адміністрація

5.

Учасники Програми

КП "Маневицька центральна районна лікарня", КП "Колківська районна лікарня",                            КП "Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги", управління соціального захисту населення, відділ з питань внутрішньої  та інформаційної політики апарату райдержадміністрації,  районна  державна адміністрація

6.

Термін реалізації Програми

 

2019-2023 роки

7.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Районний  бюджет

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми,

Всього:

 

 

 

2 438 300 грн.

 

ІІ. Загальна частина

 

Районна Програма підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на 2019-2023 роки (далі – Програма) підготовлена відповідно до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей",  "Про Службу безпеки України", "Про Державну прикордонну службу України", "Про Національну гвардію України", "Про  Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України".

Програма розроблена управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації на підставі пропозицій структурних підрозділів районної державної адміністрації, медичних закладів району.

 

ІІІ. Мета і основні завдання Програми

 

Вирішення невідкладних питань матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового обслуговування військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних, бійців добровольчих формувань) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.

Здійснення конкретних заходів, спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень. Забезпечення підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції,  операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та безвісти зниклих, а також соціально-правової, трудової та медичної реабілітації. Інформаційна підтримка та патріотичне виховання, допомога у створенні громадських організацій.

 

 Завдання Програми

1. Ведення реєстру демобілізованих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і сімей загиблих та зниклих безвісти.

2. Соціальний супровід сімей загиблих, зниклих безвісти учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.

3.  Забезпечення медичними оглядами та реабілітацією.

4.  Забезпечення соціальними гарантіями.

5. Створення належних умов перебування демобілізованих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у медичних закладах.

6. Сприяння участі демобілізованих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил  членів їх сімей у громадському житті.

7. Забезпечення інформаційного супроводу.

 

IV. Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансування заходів щодо виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів районного бюджету із залученням інших, не заборонених законодавством джерел фінансування.

Видатки на виконання заходів Програми передбачаються за рахунок коштів районного бюджету,  виходячи з реальних можливостей.

Для забезпечення реалізації Програми передбачається також залучення благодійних внесків та гуманітарної допомоги.

З метою системного аналізу реалізації Програми проводитиметься моніторинг виконання передбачених заходів.

 

V. Очікувані результати

 

Виконання Програми забезпечить підтримку демобілізованих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил і членів їх сімей.

 

 

VI. Координація та контроль за виконанням Програми

 

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

 

VII. Заходи районної Програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на 2019-2023  роки

 

№ з/п

Назва заходу

Термін виконання

Виконавці

1

Ведення реєстру учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих або зниклих безвісти

 

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

2

Придбання путівок  на санаторно-курортне лікування для дружин з неповнолітніми дітьми загиблих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил в санаторно-курортних закладах Ураїни (в межах граничної ціни на вартість путівки, встановленої на поточний рік)

 

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

3

Надання щомісячної матеріальної допомоги сім`ям безвісти зниклих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил

 

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

4

Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил для виготовлення пам`ятників на могилах загиблих воїнів, похованих на території району у розмірі трьох мінімальних заробітних плат

 

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

5

Надання щомісячної матеріальної допомоги сім`ям учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил ( в тому числі прийомним сім`ям), яким присвоєно почесне звання "Герой України" (в тому числі посмертно)

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

6

Відзначення Дня матері та Дня Батька

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

7

Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції або операції об’єднаних сил на проведення операцій, вартість яких перевищує п’ятдесят прожиткових мінімумів для працездатних громадян на момент звернення

 

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

8

Виплата одноразової матеріальної допомоги сім’ям, у яких загинули члени сім’ї під час проведення антитерористичної операції або операції об’єднаних сил

 

2019-2023

управління соціального захисту населення

9

Організація та проведення зустрічей учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил

2019-2023

управління соціального захисту населення;

відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

10

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в частині порядку надання пільг та компенсації, соціальних гарантій

 

2019-2023

управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

11

Забезпечення тиражування та розповсюдження брошур-пам’яток щодо послуг, які надаються  демобілізованим учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, виготовлення інформаційної продукції (буклетів, флаєрів, плакатів, роздаткових матеріалів)

 

2019-2023

управління соціального захисту населення райдержадміністрації

12

Забезпечення медичними послугами та медикаментами у стаціонарних відділеннях Маневицької центральної районної лікарні та Колківської районної лікарні  учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти

 

2019-2023

КП "Маневицька центральна районна лікарня",

КП "Колківська районна лікарня"

13

Позачергове надання амбулаторно-поліклінічної допомоги

2019-2023

КП "Маневицька центральна районна лікарня",

КП "Колківська районна лікарня", КП "Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги"

14

При стійкій втраті  працездатності скеровування учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на обласну МСЕК

2019-2023

КП "Маневицька центральна районна лікарня",

КП "Колківська районна лікарня"

15

Своєчасне виявлення потреб  і забезпечення позачергового та безкоштовного зубного протезування  учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил

 

2019-2023

КП "Маневицька центральна районна лікарня",

КП "Колківська районна лікарня"

           

ОРІЄНТОВНИЙ  розрахунок до заходів  Програми підтримки демобілізованих

учасників антитерористичної операції,  операції об»єднаних сил та членів загиблих і зниклих безвісти на 2019-2023  роки

 

№ з/п

Назва заходу

2019

2020

2021

2022

2023

всього

1

Ведення  реєстру учасників антитерористичної операції, ООС та членів сімей загиблих

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

2

Придбання путівок  на санаторно-курортне лікування для дружин з неповнолітніми дітьми загиблих учасників АТО , ООС в санаторно-курортних закладах Ураїни (в межах граничної ціни на вартість путівки, встановленої на поточний рік)

 

 

 

30 000

 

 

 

30 000

 

 

 

30 000

 

 

 

30 000

 

 

 

30 000

 

 

 

150 000

3

Надання щомісячної матеріальної допомоги сім`ям безвісти зниклих учасників АТО, ООС

 

18 000

(1 500х1х12)

 

19 200

(1 600х12х1)

 

20 400

(1 700х12х1)

 

 

21 600

(1 800х12х1)

 

22 800

(1900х12х1)

 

102 000

4

Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції для виготовлення пам`ятників на могилах загиблих воїнів, похованих на території району у розмірі трьох мінімальних заробітних плат

 

 

 

 

При потребі

 

 

 

При потребі

 

 

 

При потребі

 

 

 

При потребі

 

 

 

При потребі

 

 

 

При потребі

5

Надання щомісячної матеріальної допомоги сім`ям учасників АТО, ООС   (в тому числі прийомним сім`ям), яким присвоєно почесне звання «Герой України» (в тому числі посмертно)

 

60 00

(5000х12х1)

 

66 000

(5500х12х1)

 

72 000

(6000х12х1)

 

78 000

(6500х12х1)

 

84 000

(7000х12х1)

 

360 000

6

Відзначення Дня матері та Дня Батька

15 000

20 000

25 000

30 000

35 000

125 000

7

Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій,  особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції або операції об’єднаних сил на проведення операцій, вартість яких перевищує п’ятдесят прожиткових мінімумів для працездатних громадян на момент звернення.

 

 

 

100 000

 

 

 

55 000

 

 

 

55 000

 

 

 

55 000

 

 

 

55 000

 

 

 

320 000

8

Виплата одноразової матеріальної допомоги сім’ям, у яких загинули члени сім’ї під час проведення антитерористичної операції або операції об’єднаних сил

При потребі

При потребі

При потребі

При потребі

При потребі

 

9

Організація та проведення зустрічей учасників АТО, ООС

5 000

6 000

7 000

8 000

9 000

35 000

10

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в частині порядку надання пільг та компенсації, соціальних гарантій

 

 

1 000

 

 

      1 500

 

 

2 000

 

 

2 500

 

 

3 000

 

 

10  000

11

Забезпечення тиражування та розповсюдження брошур - пам’яток щодо послуг, які надаються  демобілізованим учасникам антитерористичної операції, ООС  виготовлення інформаційної продукції (буклетів, флаєрів, плакатів, роздаткових матеріалів)

 

 

 

500

 

 

 

500

 

 

 

500

 

 

 

500

 

 

 

500

 

 

 

2 500

12

Забезпечення медичними послугами та медикаментами у стаціонарних відділеннях Маневицької ЦРЛ та Колківської районної лікарні  учасників АТО, ООС  та членів  сімей загиблих або зниклих безвісти

 

90 000

 

100 000

 

100 000

 

143 800

 

140 000

 

573 800

13

Позачергове надання амбулаторно-поліклінічної допомоги

60 000

80 000

80 000

80 000

80 000

380 000

14

Своєчасне виявлення потреб  та забезпечення позачергового та безкоштовного зубного протезування  учасників АТО, ООС

 

 

60 000

 

 

80 000

 

 

80 000

 

 

80 000

 

 

80 000

 

380 000

 

               ВСЬОГО

439 500

458 200

471 900

529 400

539 300

 

2 438 300

          

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  районної ради

від 21.12.2018 № 38/2

 

ПОРЯДОК

використання коштів районного бюджету, виділених для реалізації районної Програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на 2019-2023 роки

 

1. Загальні положення

 

1.1. Порядок використання коштів, виділених для реалізації районної  Програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на 2019-2023 роки (далі – Порядок),  розроблений на виконання передбачених Програмою заходів.

 

1.2. Порядок регулює механізм використання коштів, виділених для реалізації районної Програми підтримки учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів сімей загиблих та зниклих безвісти на 2019-2023 роки з районного бюджету  у межах асигнувань.

 

1.3. Головним розпорядником бюджетних коштів є районна державна адміністрація та управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Розпорядником нижчого рівня  є КП "Маневицька центральна районна лікарня", КП "Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги". Одержувачами бюджетних коштів є Маневицька районна організація ветеранів АТО на сході України, управління соціального захисту населення Маневицької районної державної адміністрації,                             КП "Маневицька центральна районна лікарня", КП "Колківська районна лікарня", КП "Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

 

2. Умови використання коштів

 

2.1. Кошти, що виділяються на  придбання путівок на санаторно-курортне лікування для дружин з неповнолітніми дітьми загиблих учасників антитерористичної операції та ООС в санаторно-курортних закладах України використовуються шляхом перерахування на рахунки санаторіїв за фактично надані послуги на підставі актів виконаних робіт (в межах граничної ціни на путівку (встановленої наказом  Мінсоцполітики на поточний рік).

 

2.2.  Щомісячна матеріальна допомога сім`ям безвісти зниклих учасників АТО або учасників операції об’єднаних сил виплачується відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації або особи, що його заміняє, головним розробником якого є управління соціального захисту населення райдержадміністрації шляхом , перерахування на поштові відділення або рахунки, відкриті в банківських установах.

 

2.3. Кошти, що виділяються для надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції або учасників операції об’єднаних сил для виготовлення пам’ятників на могилах загиблих воїнів, похованих на території району, виплачуються у розмірі трьох мінімальних заробітних плат на момент звернення на підставі заяви одного з членів сім’ї загиблого на ім’я голови райдержадміністрації або голови районної ради, ксерокопій паспорта та ідентифікаційного номера заявника, свідоцтва про смерть загиблого.

 

2.4. Щомісячна матеріальна допомога сім`ям учасників АТО або учасників операції об’єднаних сил (в тому числі прийомним сім`ям), яким присвоєно почесне звання "Герой України" (в тому числі посмертно)  виплачується на основі розпорядження голови районної державної адміністрації або особи, що його заміняє, головним розробником якого є управління соціального захисту населення райдержадміністрації, шляхом перерахування їх на розрахункові рахунки одержувачів,  відкриті в банках або через поштові відділення зв’язку.

 

2.5. Кошти, що виділяються на відзначення Дня матері або Дня батька використовуються для виплати одноразової матеріальної допомоги або придбання подарунків  шляхом перерахування коштів на рахунки юридичних чи фізичних осіб за товари чи послуги.

 

2.6. Кошти, що виділяються на проведення операцій учасникам АТО або учасникам операції об’єднаних сил виплачуються одноразово на підставі звернення до голови районної державної адміністрації або голови районної ради. До звернення додається:

- копія паспорта та ідентифікаційного номера;

- довідка про склад сім’ї;

- акт обстеження умов проживання;

- довідка про необхідність оперативного втручання;

- копія пільгового посвідчення.

 

2.7. Кошти, що виділяються на виплату одноразової матеріальної допомоги сім’ям, у яких загинули члени сім’ї під час проведення антитерористичної операції або операції об’єднаних сил, виплачуються на підставі:

- заяви представника родини загиблого на ім’я голови райдержадміністрації або особи, що його заміняє;

- ксерокопії паспорта та ідентифікаційного номера заявника;

- довідки про склад сім’ї;

- копії свідоцтва про смерть;

- копії лікарського заключення про причини смерті.

 

2.8.  Кошти, що виділяються для організації та проведення зустрічей учасників АТО або учасників операції об’єднаних сил використовуються шляхом перерахування коштів громадським організаціям або на рахунки юридичних чи фізичних осіб за товари чи послуги.

 

2.9. Кошти, що виділяються на  забезпечення тиражування та розповсюдження брошур-пам’яток щодо послуг, які надаються демобілізованим учасникам антитерористичної операції або учасникам операції об’єднаних сил, а також  на  виготовлення інформаційної продукції (буклетів, флаєрів, плакатів, роздаткових матеріалів), використовуються шляхом їх перерахування на організації, установи та підприємства за надані послуги і виконані роботи.

 

2.10. Кошти, що виділяються на  забезпечення позачергового і безкоштовного зубного протезування, використовуються КП "Маневицька центральна районна лікарня" та КП "Колківська районна лікарня" за рішеннями директорів на підставі особистих звернень учасників АТО або учасників операції об’єднаних сил до лікарів-ортопедів та за представленням копії посвідчення учасника бойових дій з долученням довідки, яка підтверджує безпосередню участь особи в АТО або ООС, копії паспорта (1, 2, 11 сторінки).  Після завершення робіт кошти, затрачені на зубне протезування, згідно заявки  відшкодовуються виконавцю робіт.

 

2.11. Кошти, що виділяються на забезпечення медичними послугами та медикаментами у стаціонарних відділеннях учасників АТО, операції об’єднаних сил та членів сімей загиблих і зниклих безвісти спрямовуються на КП "Маневицька центральна районна лікарня" та КП "Колківська районна лікарня" для придбання медикаментів і виробів медичного призначення.

 

2.12. Кошти, що виділяються на позачергове надання амбулаторно-поліклінічної допомоги  комунальним підприємством "Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги", використовуються на  відшкодування Комунальній центральній районній аптеці на основі реєстру учасників бойових дій, учасників ООС та членів сімей загиблих або зниклих безвісти, які отримали безкоштовні рецепти. Безкоштовні рецепти  видаються  на підставі особистих звернень учасників АТО або учасників операції об’єднаних сил, членів сімей загиблих та зниклих безвісти  за представленням копії посвідчення учасника бойових дій в зоні АТО, ООС або посвідчення члена сім’ї загиблого, паспорта  (1, 2, 11 сторінки).

 

2.13. Розмір фінансової складової для виконання заходів Програми на кожний рік визначається на підставі орієнтовного розрахунку.

 

3. Звітність, відповідальність та контроль за використанням

коштів районного бюджету

 

3.1. Маневицька центральна районна лікарня щокварталу подає до Маневицької районної ради звіт про використання бюджетних коштів Програми відповідно до вимог наказу Державного казначейства України про складання і подання фінансової звітності.

 

3.2. Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів районного бюджету,  що спрямовується на реалізацію заходів Програми, покладається на районну державну адміністрацію та управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

                                                                                                     

Начальник управління соціального

захисту населення райдержадміністрації                                      Р.В.Козак