Про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації по наданню соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання

 

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

 

від  18.09.2018   № 34/6

   смт. Маневичі  

 

Про роботу територіального центру соціального

обслуговування (надання соціальних послуг)

райдержадміністрації по наданню соціальних послуг

громадянам, які перебувають у складних життєвих

обставинах і потребують сторонньої допомоги, за

місцем проживання та в умовах стаціонарного перебування

 

Маневицька районна рада констатує, на сьогодні у територіальному центрі соціального обслуговування  функціонує п’ять структурних підрозділів: два відділення соціальної допомоги вдома (у Маневичах та Колках); відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; відділення стаціонарного догляду для постійного проживання у селі Старий Чорторийськ; Університет третього віку.

За звітний період поточного року територіальним центром надано соціальних послуг 1661 особі. Зокрема, отримали соціальні послуги: у відділенні соціальної допомоги вдома – 597 осіб; у  відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 969 осіб; у відділенні стаціонарного догляду – 44 особи та в Університеті третього віку – 51особа. Із них:

  • 329 осіб віком 80 років і старші;
  • 33 особи з 5 групою рухової активності;
  • 363 особи з інвалідністю;
  • 105 ветеранів війни;
  • 305 ветеранів праці;
  • 974 громадяни, які постраждали внаслідок ЧАЕС;
  • 6 внутрішньо переміщених осіб. 

Відділення соціальної допомоги вдома, що знаходиться у смт Колки, охоплює 6 сільських рад та Колківську ОТГ. На обліку перебуває 277 громадян, яких обслуговує 34 штатних працівники (в еквіваленті повної зайнятості ості 33,0 од.), у тому числі  1 завідувач відділенням та 1 фахівець із соціальної допомоги вдома.

 Відділення соціальної допомоги вдома, що знаходиться у смт Маневичі, охоплює 14 сільських рад та Прилісненську ОТГ. На обліку перебуває 287 осіб, яких обслуговує 43 штатних працівники (в еквіваленті повної зайнятості 37,75 од.), у тому числі 1 завідувач відділення та 1 фахівець із соціальної допомоги вдома.

Протягом звітного періоду відділеннями соціальної допомоги вдома було надано 152528 соціальних послуг підопічним терцентру. Середнє навантаження на одного соціального робітника становить 8,2 чоловік. На сьогоднішній день фактично на обслуговуванні перебуває 553 громадяни.

Відповідно до ступеня індивідуальних потреб, відділення обслуговує: 372 особи – ІІІ групи рухової активності; 177 осіб – IVгрупи рухової активності; 4 особи – V групи рухової активності.

У структурі територіального центру функціонує відділення стаціонарного догляду для постійного проживання с. Старий Чорторийськ, що  розраховане на 45 ліжко-місць, яке повністю забезпечує потреби району у наданні послуг стаціонарного догляду. На сьогодні у відділенні стаціонарного догляду проживає 34 особи. Середня вартість утримання 1 підопічного за добу становить 207,25 грн. З них: 169,93 грн. (82,0%) бюджетне фінансування; 35,92 грн. (17,3%)  пенсійні кошти; 1,40 грн. (0,7%) благодійні внески та кошти від господарської діяльності.

Щороку у зимовий період при відділенні стаціонарного догляду функціонує пункт обігріву.

У територіальному центрі активно працює відділення організації надання натуральної та грошової допомоги, що обслуговує громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної допомоги.

На сьогодні відділенням охоплено весь район, на обслуговуванні знаходиться 808 громадян, з яких: 10 ветеранів війни, 145 осіб віком 80 років і старші, 552 громадян похилого віку, 257 осіб з інвалідністю,  6  внутрішньо переміщених осіб.

Усього відділенням надано 1639 соціальних послуг. Зокрема, інформаційних послуг – 670, послуг перукаря – 316, надано гуманітарної допомоги 653 громадянам на суму 10231 грн.

При відділенні адресної допомоги функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, яким на сьогоднішній день надано у користування  16 засобів.

Як окремий структурний підрозділ у територіальному центрі функціонує Університет третього віку, на обслуговуванні якого знаходиться 51 особа з інвалідністю та громадяни  похилого віку, яким надається допомога в адаптації їх до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями, покращення якості їх життя, збереження та формування їх активної життєвої позиції.

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши та обговоривши інформацію директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької райдержадміністрації Леферовича А.П. про роботу територіального центру, враховуючи рішення постійної комісії з питань охорони  здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи від 07.09.2018 № 24/2,  районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Інформацію директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької райдержадміністрації Леферовича А.П.  про роботу територіального центру взяти  до відома.

2. Рекомендувати:

2.1. Директорові територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької районної державної адміністрації  Леферовичу А.П.:

2.1.1. свою діяльність і надалі спрямовувати на задоволення потреб отримувачів соціальних послуг;

2.1.2. забезпечувати:

- надання на належному рівні і в межах визначених посадовими інструкціями положень матеріально-побутової, правової допомоги й моральної підтримки, інформаційних, соціально-медичних та соціально-педагогічних послуг пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та іншим громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

- виконання плану заходів щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років територіального центру в цілому;

-  ефективне та раціональне використання бюджетних коштів.

2.1.3. з метою покращення якості  надання соціальних послуг громадянам  співпрацювати з фізичними особами, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності.

2.2. Селищним, сільським радам:

2.2.1. з метою підвищення якості та результативності надання соціальних послуг, визначення методів допомоги і досягнення позитивних результатів у вирішенні проблемних питань дієво та предметно співпрацювати з  територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької райдержадміністрації по виявленню громадян, які через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, потребують надання соціальних послуг;

2.2.2. систематично аналізувати стан надання соціальною службою визначених чинним законодавством послуг та періодично заслуховувати відповідну інформацію на пленарних засіданнях і засіданнях виконавчого комітету ради.

2.3. Районній державній адміністрації (Линдюк А.О.), управлінню фінансів райдержадміністрації (Синюк В.Ф.), постійній комісії з питань бюджету фінансів, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району (Наумчук О.В.) при формуванні районного бюджету на 2019 рік, виходячи з реальних можливостей фінансового ресурсу, передбачити кошти територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації в сумі 250 тис.грн. для виплати надбавки соціальним робітникам за вислугу років.

3.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації (за функціональним спрямуванням)  і постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

 

Голова ради                                                                                  А.М. Мельник

 

Леферович 22141