Про стан ведення лісового господарства, охорони і захисту лісів та ведення господарської діяльності ДП "Маневицьке лісове господарство"

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

від  26.09.2019   № 44/6

   смт. Маневичі  

   

 

Про стан ведення лісового господарства,

охорони і захисту лісів та ведення

господарської діяльності ДП "Маневицьке

лісове господарство"

 

Заслухавши та обговоривши інформацію  директора ДП "Маневицьке лісове господарство" Радіона В.О., районна рада відмічає наступне.

З метою збереження та відновлення лісів державним лісогосподарським підприємством протягом 2018 року проведено лісовідновлювальні роботи на площі 762 га, що на 100 га більше, ніж у 2017 році. При лісовідновленні більша увага приділялася сприянню природному поновленню.

У 2018 році проводилися роботи по догляду за лісовими культурами на площі 2580 гектарів. Всі лісокультурні роботи здійснювалися механізовано з використанням техніки: культиваторів, кущорізів, мотокос, якими в достатній кількості забезпечені лісництва.

За попередній рік заготовлено лісового насіння в кількості 2348 кг, з них 152 кілограми насіння хвойних порід, дуба звичайного 1700 кг, дуба червоного 450 кг, берези повислої 10 кг, вільхи чорної 10 кг та інших порід 26 кг.

Протягом року державним підприємством заготовлено 162 566 метрів кубічних деревини від рубок усіх видів. В асортименті заготовленої деревини основну масу 54 відсотки складає пиловник хвойний. 73 080 метрів кубічних деревини перероблено на власних виробничих потужностях підприємства. Виробили продукції переробки деревини на суму 97 438,6 тисяч гривень.

За минулий рік обсяг реалізації продукції власного виробництва ДП "Маневицький лісове господарство" склав 154 664 тисячі гривень, в тому числі на експорт – 82 мільйони гривень. До бюджету всіх рівнів сплачено 44 829 тисяч гривень.

В минулому році підприємство отримало 4,1 мільйона гривень чистого прибутку. Значну частину власних коштів інвестувало у розвиток виробничої сфери. Витрати минулого року на ведення лісового господарства склали 42916,6 тисяч гривень. На будівництво, придбання та капітальний ремонт основних засобів інвестовано майже 9 мільйонів гривень.

В минулому році на підприємстві встановлено рубальну машину, що дало можливість переробляти відходи деревини. В транспортному цеху обладнано паливно-заправочний пункт, чим забезпечено економію коштів за рахунок оптової закупівлі паливно-мастильних матеріалів.

В 2018 році проведені роботи по ремонту консервного цеху, а також приміщення адміністративно-побутового корпусу цеху переробки деревини на суму 1633 тисячі гривень; облаштовано під’їзну площадку до цеху переробки деревини вартістю 1312 тис.грн.; облицьовано металопрофілем фасад цеху №3.

На підприємстві проводиться цілеспрямована робота по забезпеченню належного стану пожежної безпеки та захисту державного майна і лісових масивів від знищення вогнем. Загальна площа ДП "Маневицьке лісове господарство" складає 52225 га, із них 46999  га – вкриті лісом. На підприємстві експлуатується 169 будівель і споруд.

Проведеними спільно з правоохоронними органами заходами вдалося припинити ушкодження лісових масивів шляхом масового розкопування ґрунту з метою виявлення і видобутку бурштину. 

Протягом 2018 року складено 146 протоколів про лісопорушення, накладено штрафів на суму 25 629 грн., завдано збитків на суму 129 910 грн.

Один із важливих напрямків діяльності лісгоспу – розвиток мисливства. В користуванні підприємства майже 45 тисяч гектарів мисливських угідь. Завдяки роботі єгерської служби по догляду за дикими звірами з року в рік збільшується їх поголів’я.

Одним із важливих напрямів роботи підприємства є використання недеревних лісових продуктів. Саме для переробки продуктів побічного користування є консервний цех при ДП "Маневицьке лісове господарство", який розпочав свою роботу в 1970 році та у якому встановлені виробничі потужності, що забезпечують випуск понад 50 видів товарної продукції. У 2018 році в консервному цеху було вироблено плодоовочевих консервів на суму 1 мільйон 856 тис.грн., а реалізовано на суму 4 197,5 тис грн.

Підприємством у 2018 році заготовлено 86,6 тонн березового соку, з якого виготовлено широкий асортимент напоїв.

Консервний цех також переробляє дикорослі ягоди та плоди, у 2018 році заготовили 4,05 тонн ягід, а дикорослих грибів – 1,5 тонни.

Державним лісогосподарським підприємством проводилися роботи по належному утриманню мережі лісових автомобільних доріг підприємства, ремонтні роботи і будівництво нових доріг. В минулому році побудувано дві автомобільні дороги лісогосподарського призначення в Галузійському лісництві сполученням сіл Галузія та Вовчицьк протяжністю 12 км,  в Оконському лісництві протяжністю 3,5 км. Зараз будується лісова дорога в Куклинському лісництві протяжністю 0,4 км.

Лісгосп надає допомогу населенню, сільським та релігійним громадам, бюджетним установам у забезпеченні паливом та пиломатеріалами для будівництва і ремонту будівель. До початку опалювального періоду надається благодійна допомога паливними дровами інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам зору, сім’ям мобілізованих.

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів від 23.05.2019 №27/5, районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Інформацію директора ДП "Маневицьке лісове господарство" Радіона В.О. взяти до відома.

 

2. Рекомендувати ДП "Маневицьке лісове господарство":

 

2.1. при веденні господарської діяльності підприємства забезпечувати дотримання вимог земельного і природоохоронного законодавства, ефективне і раціональне використання природних ресурсів, дбати про відтворення лісів;

2.2. здійснювати охорону і захист природних заповідників, розміщених на території підприємства, та збереження в них рідкісних представників флори і фауни;

2.3. продовжувати діяльність по використанню недеревних ресурсів лісу, освоювати нові види продукції для виробництва;

2.4. забезпечувати належний рівень охорони праці, створювати безпечні умови на кожному робочому місці відповідно до вимог чинного законодавства;

2.5. продовжувати співпрацю з органами місцевого самоврядування щодо вирішення питань забезпечення паливом жителів територіальних громад району;

2.6. організовувати роботу підприємства по збереженню кількості штатних одиниць.

 

 

Голова ради                                                                                     А.М.Мельник

 

Радіон 21556

Марчук 21066

 

 

 

ДолученняРозмір
informaciya.pdf594.96 КБ