Про запит депутата Маневицької районної ради Базарнової А.В. до голови Маневицької районної ради Мельника А.М. щодо порушення клопотання перед головою Маневицької райдержадміністрації Линдюком А.О. про включення представників депутатських фракцій

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

від   23.02.2017   18/24    

смт. Маневичі  

 

Про запит депутата Маневицької районної ради

Базарнової А.В.  до голови Маневицької районної

ради Мельника А.М. щодо  порушення клопотання 

перед головою Маневицької райдержадміністрації

Линдюком А.О. про  включення  представників  депутатських

фракцій районної ради сьомого скликання до районної

комісії, утвореної для визначення переліку позичальників

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 21, 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статей 70, 71 Глави 2 Розділу 4 Регламенту роботи районної ради сьомого скликання районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати запит депутата Маневицької районної ради Базарнової Аліни Володимирівни до голови Маневицької районної ради Мельника А.М. щодо порушення клопотання перед головою Маневицької райдержадміністрації Линдюком А.О. про включення представників депутатських фракцій районної ради сьомого скликання до районної комісії, утвореної для визначення переліку позичальників (додається).

 

2. Доручити голові районної ради Мельнику А.М. порушити відповідне клопотання перед головою Маневицької райдержадміністрації Линдюком А.О. про включення представників депутатських фракцій районної ради сьомого скликання до районної комісії, утвореної для визначення переліку позичальників, для вирішення запиту по суті, а також інформувати  депутата Базарнову А.В. і районну раду про результати розгляду запиту в термін, передбачений чинним законодавством.

 

 

Голова ради                                                                           А.М.Мельник

 

 

Базарнова А.В.


Депутатський запит

(зі стенограми вісімнадцятої чергової сесії районної ради

сьомого скликання 23.02.2017)

 

Депутат районної ради Базарнова А.В.: Ще один запит адресуватиметься голові районної ради А.М.Мельнику. Більшість із вас знає, що є така програма, яка називається "Власний дім". Це є програма співфінансування з районного та обласного бюджетів, надання можна сказати, пільгових кредитів під три відсотки жителям сільської місцевості. Проаналізувавши цю ситуацію з виділення коштів, можна стверджувати, що наші жителі є або необізнаними, або не вірять в існування цієї програми, тому що у 2014 році, наприклад, в Маневицькому районі було надано десять таких кредитів (з них сім жителів Маневич). Тоді як у Локачинському районі таких кредитів було надано тридцять дев’ять. У 2015 році в Маневицькому районі було надано дев’ять таких кредитів (з них сім жителів Маневич), тоді як в Любешівському – тридцять таких кредитів. Я вважаю, що на сьогодні це є дуже суттєво надання таких кредитів саме для молодих сімей сільської місцевості. Другого лютого на черговій сесії Волинської обласної ради було внесено зміни до цієї програми і депутати затвердили порядок надання та використання коштів обласного бюджету для видачі кредитів на купівлю, будівництво та реконструкцію житла забудовникам згідно обласної цільової програми підтримки індивідуального будівництва на селі "Власний дім" на 2012-2017 роки. Ця програма ще дійсна на цей рік, але хочу зауважити: колись  мала можливість скористатися цією програмою також, але діючий голова райдержадміністрації одноосібно прийняв рішення і викреслив мене із того списку. Тому щоб не було подібних ситуацій, щоб рішення приймалося об’єктивніше і відкрито проводилася ця процедура згідно вищезазначеного порядку особи, які мають право скористатися програмою, повинні визначатися спеціальною створеною місцевою комісією, до якої мають увійти депутати, голови сільських рад і представники громадськості, яка повинна діяти при районній раді. Тому суть мого звернення така: звернутися до голови Маневицької районної ради  з проханням звернутися до голови Маневицької районної державної адміністрації щодо включення до складу комісії про проведення добору осіб для кредитування та відповідно до вищезазначеного порядку по одному представнику від фракцій нині діючої ради. Якщо є підтримка в залі – запропонуйте, будь ласка, по одній людині від фракції. Судячи з того, що жителі Маневич в основному користалися цим кредитом, хочу звернутися до засобів масової інформації, а саме до редакції газети "Нова доба" (я матеріал можу надати), щоб поінформувати жителів наших віддалених сіл про цю програму, що вона дійсно є дієва, і нею можна скористатися, тому що молода сім’я, яка має трьох дітей – то безвідсотковий кредит терміном до тридцяти років. Там є своя процедура виписана і як вона правильно проводиться… Тому, шановні депутати, прошу підтримати це звернення: щоб голова районної ради звернувся до голови адміністрації щодо включення до цієї комісії, яка буде створена, депутатів від кожної фракції по одному представнику.

Депутатів прошу мій запит підтримати.