Про запит депутата Маневицької районної ради Давидюка М.С. до голови районної державної адміністрації Линдюка А.О., голови районної ради Мельника А.М. щодо вирішення питання роботи додаткової бригади в пункті ЕМД селища Колки

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

 

від   17.08.2017   22/22    

смт. Маневичі  

 

 

Про запит депутата Маневицької районної ради

Давидюка М.С. до голови районної державної

адміністрації Линдюка А.О., голови районної ради

Мельника А.М. щодо вирішення питання роботи

додаткової бригади в пункті ЕМД  селища Колки

 

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 21, 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статей 70, 71 Глави 2 Розділу 4 Регламенту роботи районної ради сьомого скликання районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати запит депутата Маневицької районної ради Давидюка Миколи Степановича до голови райдержадміністрації Линдюка Андрія Олександровича, голови районної ради Мельника Анатолія Миколайовича щодо вирішення питання роботи додаткової бригади в пункті ЕМД селища Колки  (додається).

 

2. Надіслати депутатський запит Давидюка М.С. голові Маневицької райдержадміністрації Линдюку А.О. для спільного з головою районної ради Мельником А.М. вирішення по суті та інформування  депутата  Давидюка М.С.  і районної ради про результати розгляду запиту в термін, передбачений чинним законодавством.

 

 

 

 

Голова ради                                                                           А.М.Мельник

 

 

Музичук 21170

 


 

Депутатський запит

(зі стенограми двадцять другої позачергової сесії районної ради

сьомого скликання 17.08.2017)

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Шановні депутати, до мене, як депутата Маневицької районної ради, звертаються виборці із сіл і населених пунктів, які обслуговуються пунктом швидкої допомоги, що розташований в селищі Колки. Останнім часом жителів так званого „Колківського куща” турбує проблема недостатності забезпечення надання невідкладної швидкої допомоги. Впродовж останнього місяця в селищі Колки та навколишніх селах було декілька випадків, коли померли люди через те, що швидка допомога не могла доїхати. Причиною стало те, що в пункті швидкої допомоги залишилося два автомобілі, але забезпечено тільки одною бригадою. Тобто, одна бригада їздить, а другий автомобіль просто стоїть. Неукомплектовано... скоротили... коли ми обговорювали питання Цмін – я розумію, що там теж віддалені села і потрібно – але ми там відстояли, а тут програли. Я став свідком, коли жінку забрали прямо з автостанції (викликали швидку допомогу, коли в неї стався серцевий приступ), приїхала швидка – щоб ви зрозуміли зміст – і кажуть: „... її треба швидко везти, бо стан критичний...”, її забирають на Маневичі, але в Старосіллі на швидку чекає хлопчик семи років, а їм по інструкції забороняється везти відразу двох хворих. Це якщо так співпало в Колках і Старосіллі. Такі села, як Гораймівка, Чорниж від Колок 27 кілометрів, а Майдан-Лмпненський – цілих 35 кілометрів… дорога дуже погана… повірте, до Гораймівки швидка дійде в межах 30, а в більшості 40-45 хвилин.  До Майдану ще 15 хвилин. Тому в середньому дорога в одному напрямку триватиме біля години.  Якщо важкий хворий і потрібно надати допомогу – то це як мінімум дві години, а то й більше часу. Уявіть, що в за цей час появляється хворий в іншому населеному пункті, наприклад, Четвертня, де теж дуже «хороша» дорога через Годомичі – і ми маємо такий результат… Були випадки, коли був День селища, ви знаєте,  померла людина, бо поки виклик зробили, то, здається, швидка на місці, але бригади немає. Сьогодні їду і по дорозі люди звертаються: померла людина з тієї ж причини, що швидка була на віддалі, і поки вона вернулася, людина померла.

Мій запит такий: я звертаюся до голови районної ради, голови райдержадміністрації – підняти перед центром невідкладної екстреної допомоги (до пана Куца), що Колківський пункт швидкої допомоги потребує доукомплектування ще однією бригадою, аби дві бригади могли забезпечити усі виклики. Розумієте, кожне життя – то є життя.  По Колках є одиниця фельдшера, який мав би чергувати в Колках – працює в Ківерцях (так розкидали центр екстреної невідкладної допомоги). А людина, яка має чергувати в Колках – перекинута на Цміни. І виходить парадокс – по документах ніби бригада є, а в дійсності тої бригади немає. Тому необхідно підняти питання, що потрібна ще одна бригада, бо дані бригади по одній не справляється і не спроможні фізично надати невідкладну допомогу.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.: Згідно постанови КМУ на кожні 10 тисяч населення має бути одна бригада.  Якщо беремо 50 тисяч населення, то у нас повинно бути п’ять бригад. Я розумію, що Локачинський район малий, я розумію, що Іваничівський район малий, я розумію, що в Шацькому районі – три бригади. Але чому за рахунок Маневицького району – я цього не розумію. Тому на сьогодні правильно ставити питання: не просити, а потрібно вимагати.