Про запит депутата Маневицької районної ради Давидюка М.С. до голови районної ради Мельника А.М., голови райдержадміністрації Линдюка А.О. щодо аналізу наявності випадків продажу алкогольних напоїв біля навчальних закладів в торгових закладах, а тако

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

від   26.07.2016   11/11    

смт. Маневичі  

 

Про запит депутата Маневицької районної

ради Давидюка М.С. до голови районної ради

Мельника А.М., голови райдержадміністрації

Линдюка А.О. щодо аналізу наявності випадків

продажу алкогольних напоїв біля навчальних

закладів в торгових закладах, а також випадків

продажу алкоголю неповнолітнім 

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 21, 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статей 70, 71 Глави 2 Розділу 4 Регламенту роботи районної ради сьомого скликання районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати запит депутата Маневицької районної ради Давидюка Миколи Степановича до голови районної ради Мельника Анатолія Миколайовича, голови районної державної адміністрації Линдюка Андрія Олександровича щодо аналізу наявності випадків продажу алкогольних напоїв біля навчальних закладів в торгових закладах, а також випадків продажу алкоголю неповнолітнім (додається).

 

2. Надіслати депутатський запит Давидюка М.С. голові районної державної адміністрації Линдюку А.О. для спільного з головою районної ради Мельником А.М. вирішення по суті та інформування  депутата Давидюка М.С. і районної ради про результати розгляду запиту в термін, передбачений чинним законодавством.

 

 

 

 

Голова ради                                                                           А.М.Мельник

 

 

Музичук 21170


 

Депутатський запит

(зі стенограми одинадцятої чергової сесії районної ради

сьомого скликання 26.07.2016)

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Шановні колеги, до мене звернувся директор школи І-ІІІ ступенів села Костюхнівка, таке ж звернення було до голови районної державної адміністрації, на скільки я знаю, але хочу привернути увагу і, скориставшись правом, як депутат, звернутися до вас, як депутатів – прийняти отаке рішення.

Директор школи села Костюхнівка звернувся з проханням розглянути проблему і вжити заходів мені, як начальникові відділу освіти у зв’язку що це є інстанція вищого рівня – навпроти школи відкривається бар-кафе, де продаватимуться спиртні напої. Привертається увага, що коли продаються алкогольні напої, а це на відстані двадцяти метрів від школи і через дорогу, діти під час уроків вибігаючи на перерву і граючись бачать досить непривабливі ситуації, коли люди в нетверезому стані курять, матюкаються, вибачте, недалеко відходячи справляють свої потреби, і це, відповідно, негативно  впливає на виховання дітей. Все те, що бачать діти, вони сприймають усвідомлено і не усвідомлено, і нашаровують у своїй свідомості та поведінці. Я думаю, що нам треба привернути на це увагу, як по даному закладу в селі Костюхнівка, який знаходиться напроти школи і там планується… є дозволи на відкриття торгової точки з продажем алкогольних напоїв, так само привертаю увагу щодо наведення ладу аналогічних ситуацій по всьому району: привести у відповідність до законодавчої бази нормативів санітарних та інших норм відстаней (воно розглядалося в попередніх складах районної ради, але я привертаю увагу що десь воно проявляється, відновлюється) і привести у відповідність… заборонити продаж алкогольних напоїв в торгових закладах, які знаходяться на близькій відстані від навчальних закладів, дошкільних навчальних закладів тощо. По крайній мірі там, де цього не можна зробити – заборонити продаж алкогольних напоїв в період, коли проходить навчально-виховний процес у навчальних закладах. Тому я ставлю до вас, шановні колеги,  прохання підтримати мій запит і відповідним службам, які займаються, привести у відповідність нормативну базу і відповідно до законодавчої бази. Там, де можуть продавати алкоголь, заборонити його продавати, де це є в такому варіанті, що не можна перенести і це один торговий заклад на села (а таке теж буває) –  по крайній мірі заборонити продаж алкогольних напоїв в той час, коли в школі перебувають діти.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: До кого депутатський запит?

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Депутатський запит до голови районної ради і голови адміністрації, тому що треба задіяти усі структури.

 

Голова райдержадміністрації, депутат районної ради Линдюк А.О.: В районі було прийнято рішення в 2009 чи 2008 році про певні заборони, але сільська рада вирішила – не бачу сільського голови – дозволити. Зараз у мене на столі лежить від поліції висновок, що на сьогодні спиртні напої в тому закладі не продаються.  

Костюхнівський сільський голова Онуфрійчук В.Н.: Продаються продовольчі товари – магазин продовольчих товарів.

 

Голова райдержадміністрації, депутат районної ради Линдюк А.О.: Тобто алкоголь там не продається?

 

Костюхнівський сільський голова Онуфрійчук В.Н.: Ні.

 

Голова райдержадміністрації, депутат районної ради Линдюк А.О.: Поліція тримає це на контролі. Якщо почнуть – відразу будуть застосовуватися засоби впливу. Це щодо Костюхнівки. Якщо ж піднімається таке  питання то можливо промоніторити по всіх школах?...

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Промоніторити… служби хай відповідні перевірять, якщо є наявність – то привести у належний лад дану ситуацію.

 

Депутат районної ради Слісарчук Н.О.: Я би хотіла доповнити. У нас по Колках в "забігайлівках" дітей стільки… ввечері їм продають алкоголь, курять… і вдень, і ввечері… хоч би якісь рейди робили…

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Теж можна проінспектувати…

 

Голова райдержадміністрації, депутат районної ради Линдюк А.О.: Є таке рішення районної ради…  давайте сьогодні будемо затверджувати план, то можливо в другому півріччі поставити в порядок денний і послухати, як те рішення виконується адміністрацією, поліцією і всіма.

 

Депутат районної ради Ващук Р.І.: Я був на сесії Костюхнівської сільської ради коли це питання піднімали. На сьогоднішній день на території Костюхнівської ради немає жодної точки, яка реалізовує алкогольні напої. Бар не працює. Разом з тим, біля того бару неодноразово лежать п’яні… по селу п’яні… питається де береться алкоголь?.. Тут мабуть треба ставити питання інше. Власник каже, що він порушень не буде робити… тут могтимуть провести якісь ювілеї, якісь похорони. Його мотиви хороші, через що люди і підтримали. А це проконтролювати є спеціальні органи, які можуть проконтролювати.

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Для того й ставиться питання вивчити ситуацію, привести у відповідність. Де це не можна – заборонити продаж під час навчального процесу. Звісно що ми не зробимо село, де не буде продаватися, бо все одно будуть шукати, але враховуючи, що через Костюхнівку проїжджає дуже багато іноземців (умовно з інших районів та інших областей… ви знаєте з якими подіями… і бурштином і так далі…)  там іде накопичення когорти молодих людей, які просто шукають місця заправки. І оці місця заправки появляються навпроти школи. Люди, які знаходяться не на своїй території, випивши поводяться неадекватно. Тому треба зробити всі заходи, щоб цього не допустити. Отак я розшифровую дану ситуацію.

 

Голова районної ради А.М. Мельник: Ставлю на голосування запит, сформулюйте його, будь ласка.

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: До голови районної ради, до голови райдержадміністрації (вони будуть давати розпорядження на відповідні служби) – промоніторити, вивчити  ситуацію по району щодо наявності випадків продажу алкогольних напоїв біля навчальних закладів в торгових точках і випадки продажу алкоголю неповнолітнім.