Про запит депутата Маневицької районної ради Линдюка А.О. про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

від  15.05.2018   31/23

   смт Маневичі  

                                                                  

 

Про запит депутата Маневицької районної ради

Линдюка А.О. про підтримку звернення

Президента України до Вселенського Патріарха

Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію

Православної Церкви в Україні

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 21, 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статей 70, 71 Глави 2 Розділу 4 Регламенту роботи районної ради сьомого скликання районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати запит депутата Маневицької районної ради Линдюка Андрія Олександровича про підтримку звернення Президента України, до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні (додається).

 

2. Доручити голові районної ради А.М.Мельнику забезпечити направлення цього рішення голові Волинської обласної державної адміністрації Савченку О.І.

 

 

 

 

Голова ради                                                                   А.М.Мельник

 

 

Музичук 21170


 

Депутатський запит

(зі стенограми тридцять першої чергової сесії районної ради

сьомого скликання 15.05.2018)

 

Депутат районної ради Линдюк А.О.: Шановні депутати, присутні, я зараз дуже хотів би аби ви дуже спокійно, але далекоглядно вислухали цей запит про підтримку звернення. Як ви знаєте, Президент України звернувся після перемовин із настоятелями усіх православних церков (він запрошував до розмови усіх без винятку) до Вселенського Патріарха щоби відновити історичну справедливість – не більше, не менше… це не є утиски інших конфесій… це не є утиски когось… це, всього-на-всього, відновлення історичної справедливості. І тому, я думаю, що якраз настав той час, коли ми повинні як громада, як депутати – представники громади показати чи ми підтримуємо цю ініціативу, чи ні. Я переконаний, що якби такі звернення, які я зараз озвучу, підтримали усі органи місцевого самоврядування України, то до липня місяця ми точно мали би, гарантовано, Єдину Українську Помісну Церкву.  Наголошую – не утискаючи усіх інших. Тут не говориться – на противагу комусь. Ми на сьогодні українці, і не тільки на сьогодні, в історичному контексті ми ніколи не були загарбниками і ніколи не зазіхали на чужі землі, на чужі церкви, на будь-що чуже. Саме тому я пропоную підтримати звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. Текст наступний:

 

"Маневицька районна рада підтримує звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні від 17 квітня 2018 року.

Вважаємо, що рішення Константинопольської Матері-Церкви про надання автокефалії Православній Церкві в Україні буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Україна прийняла хрещення.

Рішення про автокефалію сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян.

Створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне можливість деструктивного втручання зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні, а також сприятиме миру, свободі та процвітанню Української держави".

 

Шановні депутати, нам необхідно врахувати, що Верховна Рада підтримала таке ж звернення. Єдиний, фактично, опозиційний блок не проголосував за це звернення. Для них – це дратівлива тема, і вони не проголосували. Я хотів би аби ми у цьому залі навколо цього об’єдналися. Наголошую – ми говоримо тільки про Єдину незалежну, тобто автокефальну, Православну Помісну Церкву. Тому прошу підтримати.