Про запит депутата Маневицької районної ради Ващука Р.І. до голови районної державної адміністрації Линдюка А.О. щодо проблемних питань організації індивідуального навчання у загальноосвітніх закладах району

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

від   26.07.2016   11/10    

смт. Маневичі  

 

Про запит депутата Маневицької районної

ради Ващука Р.І. до голови районної

державної адміністрації Линдюка А.О. щодо

проблемних питань організації індивідуального

навчання у загальноосвітніх закладах району

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 21, 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статей 70, 71 Глави 2 Розділу 4 Регламенту роботи районної ради сьомого скликання районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати запит депутата Маневицької районної ради Ващука Романа Івановича до голови районної державної адміністрації Линдюка Андрія Олександровича щодо проблемних питань індивідуального навчання у загальноосвітніх закладах району.

 

2. Надіслати депутатський запит Ващука Р.І. голові районної державної адміністрації Линдюку А.О. для вирішення по суті, організації підготовки тексту звернення згідно пропозицій депутатів районної ради та інформування  депутата Ващука Р.І. і районної ради про результати розгляду запиту в термін, передбачений чинним законодавством.

 

 

 

Голова ради                                                                           А.М.Мельник

 

 

Музичук 21170


 

Депутатський запит

(зі стенограми одинадцятої чергової сесії районної ради

сьомого скликання 26.07.2016)

 

Депутат районної ради Ващук Р.І.: Шановні депутати, у мене усний запит до голови адміністрації. Андрію Олександровичу, я думаю що ви в силі звернутися до губернатора, а він, в свою чергу, вніс якесь звернення, пропозиції до Міносвіти відносно індивідуального навчання. Я вважаю, що не буде жодної перевитрати копійки ні районного бюджету, ні державного бюджету, ні субвенції, якщо буде внесений пункт по індивідуальному навчанню – що дозволити дітей об’єднувати в групи, тих дітей, які навчаються за однаковими програмами і однаковими підручниками. Що це значить?.. Я читав виступ начальника нашого управління освіти і вона говорила, що це були класи-комплекти. Якщо ми об’єднуємо дійсно у групи, значить, наприклад у класі 3 дитини, на кожну дитину дається 5 годин, в класі будуть три дитини, які будуть навчатися разом і будуть мати 15 годин, тобто кожен день дитина матиме можливість навчатися три години, які будуть фінансуватися, діти будуть мати всі необхідні умови для того, щоб мати можливість навчатися. Чому я це говорю?.. У мене пройшли збори батьків відносно індивідуального навчання. Батьки вирішили, що дітей відсилати не будуть. Ну я переконаю 5-8 класи відправити в Костюхнівку чи Цміни, але батьки дітей першого класу категорично заявили, що в цьому році діток не пускають. Це три дитини першого класу знову будуть сидіти рік дома. Розумієте, це не вихід. І перший клас як відправити за десять кілометрів в іншу школу, коли в місцеву школу сто метрів я їх супроводжую. Я думаю, Андрію Олександровичу, що тут треба просто продумати до Гунчика В.П. звернення, щоб  вніс пропозицію або якесь звернення на ім’я Міністерства освіти, де могли б відкоригувати цей пункт. Це ж не дає ніяких перевитрат. Я прошу, шановні депутати, підтримати цей запит.

 

Голова райдержадміністрації, депутат районної ради Линдюк А.О.: Це не питання Міністерства освіти, це є закон, це норма закону, тому треба звертатися у Верховну Раду, щоб Верховна Рада внесла зміни.

 

Депутат районної ради Ващук Р.І.: Андрію Олександровичу, по індивідуальному навчанню, де виключено саме якраз пункт про об’єднання групи… саме цей пункт якраз визначено наказом по Міністерству освіти,  це не в законі написано. Через це я вношу цей запит. Треба щось робити, бо ми позбавляємо діток найголовнішого – дати можливість дітям навчатися. Були важкі роки, коли їсти не було чого… і то дітки навчалися, школи не закривалися, а сьогодні ми не можемо дати дитині в першому класі …. одна година на день займатися – професора виростуть… Прошу підтримати мій запит.

 

Начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Давидюк М.С.: У мене уточнення, Романе Івановичу, я так думаю, якщо ми звернемося до голови облдержадміністрації – він не має права міняти нормативно-правову і законодавчу базу, тому що вона видається вищими інстанціями і законодавчим органом України. Єдине, що ми можемо зробити – сформувати сьогодні на основі вашого запиту звернення до комітету з питань освіти і науки, який розглядає дані питання і фактично вони мають врахувати наші пропозиції. Друге – паралельно ми можемо це звернення направити і до Міністра освіти Лілії Гриневич, яка в минулому була головою цього комітету. Вона, звісно ж у курсі, але вона є людиною команди, і там іде певна політика реформ, і один із напрямків реформ виглядає ось так як він є. Але коли ми озвучимо ці проблеми, які є на низах, і звернемося до інших районів – отоді  привернути увагу про те, що існує така проблема, бо ми фактично даним моментом порушуємо право на отримання нормальної освіти. Ми обмежуємо, а має бути рівний доступ до якісної освіти згідно законодавства. Тому моя пропозиція ваш запит сформулювати як звернення, обрамити, обробити, щоб він був законодавчо правильно сформулюваний за допомогою юристів районної ради, працівників відділу освіти, і подати як звернення оці пропозиції.