Про запит депутата Маневицької районної ради Зінчука П.Р. щодо звернення депутатів Маневицької районної ради Волинської області до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України про скасування Постанови Кабінету Міністрів У

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

від  17.08.2017   22/20

   смт. Маневичі  

      

 

Про запит депутата Маневицької районної

ради Зінчука П.Р. щодо звернення депутатів Маневицької

районної ради Волинської області до Президента України,

Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України

про скасування Постанови Кабінету Міністрів України

"Деякі питання удосконалення управління в сфері

використання та охорони земель сільськогосподарського

призначення державної власності та розпорядження ними"

від 7 червня 2017 р. 413                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 21, 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статей 70, 71 Глави 2 Розділу 4 Регламенту роботи районної ради сьомого скликання районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати запит депутата Маневицької районної ради Зінчука П.Р. щодо звернення депутатів Маневицької районної ради Волинської області до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України про скасування Постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" від 7 червня 2017 р. №413.

 

2. Доручити голові районної ради Мельнику А.М. забезпечити:

2.1. направлення вищезазначеного звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України;

2.2. оприлюднення тексту звернення на офіційному веб-сайті районної ради та в районній газеті "Нова доба".

 

 

Голова ради                                                                                     А.М.Мельник

 

Зінчук П.Р.


 

Президенту України Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

Прем'єр-міністру України Гройсману В.Б.

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Маневицької районної ради Волинської області до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України про скасування Постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та

розпорядження ними від 7 червня 2017 р. №413

 

Ми, депутати Маневицької районної ради, стурбовані набранням чинності Постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель призначення державної власності та розпорядження ними" від 7 червня 2017 р. №413, яка вступила в дію з 20.06.2017 року. Метою Стратегії є створення сучасної, прозорої і дієвої системи управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності, спрямованої на забезпечення захисту інтересів суспільства, територіальних громад та держави, а також раціонального й ефективного функціонування сільськогосподарських регіонів з урахуванням потреб розвитку населених пунктів, запобігання деградації земель, необхідності забезпечення продовольчої безпеки держави. Постанова визначає основні напрямки щодо збереження земель державної власності з майбутньою передачею розпорядження цими землями на органи місцевого самоврядування. Спрямована на набуття права оренди винятково на конкурентних засадах з мінімальною стартовою ціною – 8% від нормативно-грошової оцінки – терміном на 7 років".

Але, одночасно, вищезгадана постанова практично позбавила прав на отримання землі безоплатно у власність громадян та учасників АТО. Відтак пішли масові відмови Головного управління Держгеокадастру у Волинській області для учасників бойових дій на отримання землі у власність. Постанова позбавила конституційних прав громадян на отримання безоплатно у власність земельних ділянок (огородів), якими вони користуються багато років, що є порушенням статтей 116 та 121 Земельного кодексу України.

У депутатів Маневицької районної ради складається враження, що Уряд не хоче витягнути державу з прірви, дбати про сільське населення країни, а намагається знищити малий та середній бізнес, який почав розвиватися на селі та загнати народ ще глибше за межу бідності.

Маневицька районна рада засуджує подібні дії Уряду, оскільки останні носять антиконституційний характер, обмежують права громадян та зумовлюють чергове падіння рівня життя населення та посилюють масштабну соціально-економічну кризу в державі.

Ми, депутати Маневицької районної ради, вважаємо, що прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови „Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" від 7 червня 2017 р. № 413 ще більше загострить і без того напружену ситуацію в суспільстві та спричинить масові протести громадян.

З метою забезпечення захисту щодо права отримання земельних ділянок учасниками антитерористичної операції, представниками фермерських господарств, малого та середнього бізнесу, та всіх жителів Маневицького району, які в будь-який спосіб мають право до отримання земельних ділянок, просимо негайно втрутитись у ситуацію та вжити належних заходів щодо скасування вказаної Постанови.