Про Звернення депутатів Маневицької районної ради Волинської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо фінансування гарантованих державою пільг

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

 

 

 

від  02.03.2018       27/8

смт Маневичі                                                                          

   

Про  Звернення  депутатів  Маневицької

районної  ради  Волинської  області  до

Верховної   Ради  України,  Кабінету

Міністрів України  щодо  фінансування

гарантованих   державою   пільг

 

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи рішення постійної комісії районної ради  з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи від 21.02.2018 №17/2, районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

 1. Прийняти Звернення депутатів Маневицької районної ради Волинської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  щодо фінансування гарантованих державою пільг (додається).

 

2. Доручити голові районної ради Мельнику А.М.:

2.1. забезпечити направлення цього рішення і тексту звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України;

 

2.2. звернутися до районних рад Волинської області з пропозицією підтримати вищезазначене звернення депутатів Маневицької районної ради.

 

    

 

    

Голова ради                                                                  А.М.Мельник

 

 

 

Козак 21733

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Маневицької районної ради Волинської області

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  щодо фінансування гарантованих державою пільг

 

Відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань",  "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей",  "Про охорону дитинства" за певними категоріями населення закріплено право на отримання пільг з послуг зв’язку.

Щорічною гарантією виконання державою цього обов’язку перед громадянами була субвенція місцевим бюджетам з Державного бюджету України, за рахунок якої здійснювались  відшкодування витрат за надані пільги громадян.

Проте, з 2016 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання зазначених пільг не передбачена.

Відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2002 року №256,  фінансування видатків  місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення проводиться за рахунок  субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік.

Отже,  видатки  на здійснення заходів з виконання державних соціальних програм, у тому числі надання пільг з послуг зв’язку, мають бути передбачені  у державному бюджеті.

Місцеві бюджети, забезпечуючи видатки на функціонування бюджетної сфери та комунальної власності сіл, селищ, не мають ресурсу на фінансування цих пільг у тому обсязі, який отримувало населення багато років поспіль.

Прийняття місцевими органами влади, з урахуванням можливостей відповідних місцевих бюджетів, різних рішень щодо надання пільг з послуг зв’язку,  призведе до їх скорочення, зумовить нерівні умови користування ними на території району, а, відтак, спричинить соціальну несправедливість і соціальну напругу серед населення.

Гарантовані державою пільги не можуть залежати від спроможності районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Враховуючи вищевикладене та з метою недопущення соціальної напруги, просимо вжити заходів реагування для доповнення статті видатків/субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам на надання гарантованих державою пільг з послуг зв’язку.

 

Прийнято на двадцять сьомій черговій

сесії районної ради сьомого скликання

02 березня 2018 року