Про Звернення депутатів Маневицької районної ради Волинської області до Верховної Ради України, Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики і вугільної промисловос

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

від  20.06.2018   32/2

   смт. Маневичі  

      

Про Звернення  депутатів  Маневицької районної

ради Волинської  області  до Верховної  Ради України,

Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України

з питань приватизації, Кабінету Міністрів України,

Міністерства енергетики і вугільної промисловості України,

Міністерства економічного розвитку і торгівлі України,

народних депутатів України від Волинської області

щодо розгляду питання приватизації ДП "Волиньторф"

        

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши пропозицію депутатів районної ради, враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів від 20.06.2018 № 22/1, районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Прийняти Звернення  депутатів  Маневицької районної  ради  Волинської  області  до Верховної Ради України, Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики і вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, народних депутатів України від Волинської області щодо розгляду питання приватизації  ДП "Волиньторф" (додається).

 

2. Доручити голові районної ради Мельнику А.М.:

2.1. забезпечити направлення цього рішення і тексту Звернення вказаним адресатам;

2.2. звернутися до Волинської та Рівненської обласних рад, районних рад Волинської області з пропозицією підтримати вищезазначене Звернення депутатів Маневицької районної ради.

 

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Маневицької районної ради Мельника А.М. У випадку не врахування позиції районної ради проінформувати депутатів ради на позачерговій сесії районної ради.

 

Голова ради                                                                                     А.М.Мельник

Базарнова 0675003564


                                                Голові Верховної Ради України

А.В. Парубію

 

Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації

 

Кабінет Міністрів України

 

Міністерство енергетики і вугільної промисловості України

 

Міністерство економічного розвитку і

торгівлі України

 

Народним депутатам України від Волинської області

 

Звернення

депутатів  Маневицької районної  ради  Волинської  області  до Верховної Ради України, Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики і вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, народних депутатів України від Волинської області щодо розгляду питання приватизації ДП "Волиньторф"

 

Ми, депутати  Маневицької районної  ради, занепокоєні ситуацією, яка розгортається навколо ДП "Волиньторф".

Відповідно до Закону України від 18 січня 2018 року № 2269-VIII "Про приватизацію державного і комунального майна" ДП "Волиньторф" є у переліку державних підприємств великої і малої приватизації, який знаходиться у Фонді державного майна України. У списку підприємств, які підлягають приватизації у 2018 році, підприємств торфової галузі немає. З офіційного сайту Верховної Ради України стало відомо, що Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації 21 червня 2018 року проведе засідання, на якому буде розглядатися питання про стан підготовки до приватизації державних торфодобувних підприємств "Волиньторф" і "Рівнеторф".

В той час, як парламентарі заявляють, що приватизації підлягають збиткові підприємства, які десятиліттями є годівницею для зловживань, корупції, хабарництва і обтяжують бюджет, на розгляд вносять питання приватизації саме прибуткових торфопереробних підприємств.

 ДП "Волиньторф" на сьогоднішній день є одним з кращих у торфовій галузі. За минулий рік підприємство виробило і реалізувало споживачам понад 130 тис.тонн торфового палива, що становить 60 відсотків випуску всієї торфопродукції в Україні. Понад 82 тис.тонн торфобрикетів (63 %) залишилося на Волині для опалення сільських домівок та закладів бюджетної, комунальної і приватно-комерційної власності. Решта дешевого волинського палива розкупили споживачі з понад двадцяти областей України. Тут трудиться 450 чоловік. Середня заробітна плата становить 10000 грн.

В Маневицькому районі торфобрикетами опалюються понад 160 закладів бюджетної і комунальної сфери, а це: школи, дитячі садки, лікарні, санаторії, центри первинної медико-санітарної допомоги, поштові відділення тощо.

Тільки в минулому році підприємство сплатило 8,5 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб.

Всього до Державного та місцевих бюджетів усіх рівнів у вигляді податків і зборів сплачено майже 30 млн.грн.

Оскільки у Маневицькому районі газифіковано лише декілька сіл і усі котли переведені на брикети, то можна стверджувати, що приватизація ДП "Волиньторф" є недоцільною і передчасною.  В разі приватизації  підприємства в районі буде створено приватного монополіста, адже іншої альтернативи джерела опалення немає. Однозначно буде підвищена ціна на продукцію, що негативно відіб’ється на місцевих бюджетах. Державний бюджет не отримуватиме 75% дивідендів чистого прибутку, які сплачують державні підприємства. Також це негативно позначиться на розвитку промисловості району. Підприємства працюють вкрай складній законодавчій  площині із браком земельних ділянок для видобутку торфу у розмірі 60%.

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України № 2793 від 07.05.2015 року про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо приведення у відповідність із Кодексом України "Про надра").

Згідно статті 150 Земельного кодексу України до особливо цінних земель віднесені торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини.

Враховуючи те, що торфовища з глибиною залягання торфу до 0,7 метра згідно з технологічними умовами не підлягають промисловій розробці, до особливо цінних земель віднесені практично всі промислові торфовища в Україні. Це унеможливило вилучення торфовищ та окремих  торфоділянок для промислової розробки, а сама торфовидобувна галузь функціонує поза законом.

В умовах відсутності чіткої законодавчої бази  для  відведення земель під торфорозробки, приватний власник зіткнеться з тими ж проблемами, що і державне підприємство, не зможе налагодити виробництво.

ДП "Волиньторф" є прибутковим і не претендує на дотації держави.

Існує цілий ряд й інших законодавчих колізій, які необхідно вирішити першочергово. Зокрема, без нових сировинних площ ДП "Волиньторф" приречене та існує загроза втратити успішне підприємство, що активно працює на зменшення енергозалежності нашої держави. Після цього такі підприємства надто швидко потрапляють до рук заготівельників металобрухту.

Якою буде подальша доля "Волиньторфу" – поки не відомо, але наша позиція чітка – підприємство і надалі має працювати на користь волинян і держави.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Маневицької районної ради, звертаємося до Вас – виключити ДП "Волиньторф" з переліку підприємств, що підлягають приватизації та негайно вирішити законодавчі проблеми торфовидобувної галузі та до врегулювання проблем торфодобувної галузі на державному рівні не розглядати питання приватизації.

 

Прийнято на тридцять другій позачерговій

сесії районної ради сьомого скликання

20 червня 2018 року