Про підтримку звернення депутатів фракції ВО "Батьківщина" Луцької районної ради з приводу впровадження нових стандартів заготівлі молока

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

 

 

від  .2018   № /

   смт. Маневичі  

       ПРОЕКТ

 

Про підтримку звернення депутатів

фракції ВО "Батьківщина" Луцької

районної ради з приводу впровадження

нових стандартів заготівлі молока

 

        

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши рішення Луцької районної ради від  26 червня 2018 року №28/57 "Про підтримку звернення депутатів фракції ВО "Батьківщина" Луцької районної ради з приводу впровадження нових стандартів заготівлі молока", враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів від --- № ---, районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Підтримати звернення депутатів фракції ВО "Батьківщина" Луцької районної ради з приводу впровадження нових стандартів заготівлі молока (додається).

 

2. Доручити виконавчому апарату районної ради направити це рішення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також Луцькій районній раді Волинської області.

 

 

 

Голова ради                                                                                     А.М.Мельник

 

Марчук 21066


ПІДТРИМАНО

Рішення Луцької районної ради

від 26.06.201828/57

 

Звернення

депутатів фракції ВО „Батьківщина” Луцької районної ради з приводу впровадження нових стандартів заготівлі молока

Ми, депутати фракції ВО „Батьківщина” Луцької районної ради, занепокоєні наслідками, які може мати впровадження нових стандартів заготівлі молока для аграрного сектора, зокрема для селян – одноосібників. Це одне із зобов’язань, які взяла на себе Україна в рамках Угоди про асоціацію з ЄС,  що мало діяти з 1 січня цього року. Поки що його відтермінували до липня 2018 року.

          На Волині 80 відсотків обсягів виробництва молока зосереджено в особистих селянських господарствах. Таку продукцію зараховують лише другим сортом. Згідно із новими молочними стандартами її не заготовлятимуть для молокопереробних підприємств. Тому в селян залишається неабияка тривога з приводу того, що вже цього року вони залишаться без єдиного для багатьох родин стабільного джерела доходів.

         Оскільки абсолютна більшість селян-одноосібників не мають коштів, аби забезпечити належну санітарію та охолодження молока у власному господарстві, вважаємо, що саме держава  повинна посприяти розвитку сімейних ферм і молочних кооперативів. Для цього слід виділити додаткові кошти у рамках державних програм. Адже більшість країн світу в такий спосіб підтримує молочне тваринництво. Крім того, у інших країнах ПДВ на продукцію цієї галузі становить 5 – 10%, а не 20%, як в Україні.

         Наші виборці – жителі сільських населених пунктів прогнозують ще один негативний наслідок запровадження нових європейських стандартів заготівлі молока – стрімке скорочення поголів’я худоби. Відтак велика ймовірність, що зменшення обсягів молочної продукції викличе подорожчання її у торговельній мережі. Зростання цін на молоко та молочні продукти – продукти першої необхідності – може викликати соціальну напругу та невдоволення людей.

         Тому ми, депутати фракції ВО „Батьківщина” Луцької районної  ради, звертаємося до Верховної Ради України, Народних депутатів України, Кабінету Міністрів України з вимогою відреагувати на цю проблему. Зокрема вважаємо за необхідне:

     – без зволікань ухвалити програму державної підтримки сімейних ферм та молочних кооперативів;

  • у ній передбачити необхідні кошти  на закупівлю необхідного обладнання, що дасть змогу власникам корів дотримуватися санітарних вимог при доїнні та зберіганні молока;
  • передбачити кошти для стимулювання селян-одноосібників нарощувати поголів’я корів;
  • порушити питання встановлення гідної ціни на молоко з індивідуального селянського двору, яке нині закуповують за нижчою ціною, ніж вартість води в супермаркетах.

         Вважаємо, що держава повинна негайно врахувати інтереси селян, запровадити такі регуляторні механізми, які будуть економічним стимулом, а не адміністративним тиском при переході на нові європейські стандарти заготівлі молока від індивідуальних селянських господарств та фермерів.