Про стан дотримання чинного законодавства у сфері поводження з відходами у населених пунктах району

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

від  .2018   /

   смт. Маневичі  

       ПРОЕКТ

 

Про стан дотримання чинного законодавства

у сфері поводження з відходами у населених

пунктах району

 

Маневицька районна рада констатує, що питання створення ефективної системи управління у сфері поводження з відходами в районі є актуальним та пріоритетним напрямом діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, контролюючих служб та правоохоронних органів. Станом на дату розгляду питання необхідним є активізувати роботу по створенню умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, перевезення та захоронення побутових і промислових відходів, обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я населення.

В районі наявні 57 місць видалення відходів, з яких лише 18 – паспортизовані. У селищі Маневичі розміщено єдиний на район полігон твердих побутових відходів.

Згідно моніторингу проведених заходів щорічної всеукраїнської акції "За чисте довкілля" сільськими та селищними радами у 2017 році виявлено та ліквідовано 152 стихійних сміттєзвалища загальною площею 202,2  м2, а в 2018 році – 104 несанкціонованих сміттєзвалища загальною площею 135,2 м2.

Протягом попередніх років місцевими радами району розроблено та затверджено схеми санітарного очищення населених пунктів. У зв’язку з прийняттям Наказу Мінрегіонбуду від 27.11.2017 №310, необхідно переглянути Правила благоустрою територій населених пунктів, частиною яких є такі схеми.

На виконання вимог статті 32 Закону України "Про відходи" районною, сільськими, селищними радами проводиться робота щодо впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Зокрема, для вжиття комплексних заходів у цьому напрямку затверджено районну цільову та відповідні програми на рівні місцевих рад району.

Одним з найважливіших напрямків у організації поводження з відходами є впровадження системи роздільного збирання твердих побутових
відходів. За інформацією Маневицької районної державної адміністрації таке збирання частково запроваджено на територіях Старочорторийської, Прилісненської, Куклинської сільських та Маневицької селищної рад. Довжицькою сільською радою протягом 2017 року в рамках реалізації проекту "Роздільний збір сміття – шлях громади до гідного життя" освоєно 37 тис. грн. на облаштування майданчиків в селах Граддя, Довжиця, Велика Яблунька.

Управлінням регіонального розвитку районної державної адміністрації запропоновано для використання зразки контейнерних майданчиків.

Сільські та селищні ради, за інформацією райдержадміністрації, визначили місця розташування таких місць в населених пунктах району, а також передбачили кошти у місцевих бюджетах для придбання контейнерів.

Станом на 01 січня 2018 року на рахунках місцевих рад району знаходиться 687 528 гривень коштів фондів охорони навколишнього природного середовища. На облаштування сміттєзвалищ з цих коштів у минулому році спрямовано Старосільською сільською радою                                        6390 грн., Чорнижівською сільською радою – 10997 грн. Протягом першого кварталу цього року кошти на виконання природоохоронних заходів не використовувалися.

Залишається не вирішеним питання відведення земельних ділянок під розміщення полігонів твердих побутових відходів. Лише в Маневицькій, Колківській селищних, Прилісненській сільській раді оформлено землевпорядну документацію на земельні ділянки, на яких розміщені сміттєзвалища.

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 21 Закону України "Про відходи", з метою виконання вимог чинного законодавства щодо повного збирання, перевезення та захоронення побутових відходів, обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я населення, реалізації програм поводження з відходами та державної політики в цій сфері, залучення інвестицій у сферу поводження з відходами, враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів від --- № ---, районна рада

 

в и р і ш и л а:

 

1. Інформацію начальника управління регіонального розвитку Маневицької районної державної адміністрації О.А. Турика "Про стан дотримання чинного законодавства у сфері поводження з відходами у населених пунктах району" взяти до відома.

 

2. Рекомендувати:

2.1. Районній державній адміністрації:

2.1.1. продовжувати здійснювати в межах чинного законодавства контроль за використанням відходів як вторинної сировини; 

2.1.2. організувати роботу щодо відводу земельних  ділянок  для розміщення відходів і будівництва об'єктів поводження з ними;

2.1.3. продовжувати роботу по впровадженню системи роздільного збирання  твердих  побутових  відходів.

2.2. Сільським, селищним радам району:

2.2.1. протягом року вживати заходів щодо виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території ради;

2.2.2. в установленому чинним законодавством порядку забезпечити створення полігонів твердих побутових відходів, їх паспортизацію;

2.2.3.  спільно з райдержадміністрацією забезпечити розроблення та затвердження схем санітарної очистки населених пунктів на території  ради з урахуванням змін у чинному законодавстві;

2.2.4. активізувати роботу щодо запровадження роздільного збирання твердих побутових відходів в населених пунктах району.

 

3. Начальникові КП "Маневицький райсількомунгосп" Мельнику М.Г. спрямовувати діяльність підприємства на надання послуг зі збирання відходів на території району і вивезення їх для захоронення на діючі сміттєзвалища.

 

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації (за функціональним спрямуванням) та постійну комісію районної ради з питань законності, правопорядку, благоустрою, торговельного і побутового обслуговування.

 

5. Інформацію про хід виконання цього рішення заслухати у четвертому кварталі 2018 року.

 

 

 

Голова ради                                                                                     А.М.Мельник

 

Марчук 21066