ПРОТОКОЛ №15

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

 

ПРОТОКОЛ №15

засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я,

соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи

 

                                                                                        від 01 листопада 2017 року

 

 

Склад комісії: 5 депутатів

Присутні  4 депутати: Байцим Галина Василівна, Слісарчук Надія Олександрівна, Смокович Яків Феодосійович, Снітко Віктор Володимирович.

 

Запрошені:

Карпюк Людмила Мойсеївна – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації

Тараканов Олександр Олександрович – начальник сектору превенції Маневицького відділу ГУНП у Волинській області

Павлюк Зоряна Ростиславівна – старший інспектор ювенальної превенції Маневицького відділу ГУНП у Волинській області

Книш Валентина Леонтіївна – начальник відділу освіти райдержадміністрації

Лісовецька Лариса Миколаївна – директор  районного центру соціальних служб для сім¢ї, дітей та молоді

Бегаль Олег Петрович – головний лікар Маневицької центральної районної лікарні

Сидорук Людмила Йосипівна – головний лікар Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги

Янчик Олександр Віталійович – головний лікар Колківської районної лікарні

Градиська Світлана Василівна – жителька селища Колки

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про  заходи щодо забезпечення прав дітей в районі, профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень у дитячому середовищі (розглядається спільно з постійною комісією районної ради з питань освіти, культури, гуманітарної політики, міжнародного співробітництва та туризму).

Інформують: Карпюк Л.М. – начальник служби у справах дітей

райдержадміністрації; Тараканов О.О. – начальник сектору превенції

Маневицького відділу ГУНП у Волинській області

 


2. Про звіт головного лікаря Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективне використання майна.

Інформує: Сидорук Л.Й. – головний лікар Маневицького районного

центру первинної медико-санітарної допомоги

 

3. Про звіт головного лікаря Маневицької центральної районної лікарні про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективне використання майна.

Інформує: Бегаль О.П. – головний лікар Маневицької центральної

районної лікарні

 

4. Про звіт головного лікаря Колківської районної лікарні про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективне використання майна.

Інформує: Янчик О.В. – головний лікар Колківської районної лікарні

 

1. С Л У Х А Л И: Інформацію начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Карпюк Л.М., начальника сектору превенції Маневицького відділу ГУНП у Волинській області Тараканова О.О. "Про заходи щодо забезпечення прав дітей в районі, профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень у дитячому середовищі".

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради                      Слісарчук Н.О., Смокович Я.Ф., Ващук Р.І., Дерлюк І.В., Петрук В.Є., начальник відділу освіти райдержадміністрації Книш В.Л., директор  районного центру соціальних служб для сім¢ї, дітей та молоді Лісовецька Л.М.

 

Пропозиція: Доповнити проект рішення постійної комісії рекомендаціями наступного змісту:

"- Маневицькому ВП ГУНП України у Волинській області (Близнюк А.Л.) систематично інформувати населення району через газету "Нова доба" про стан забезпечення прав дітей в районі, профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень у дитячому середовищі, в тому числі про факти притягнення до відповідальності за відповідні правопорушення.

-  Прилісненській сільській, Колківській селищній радам організувати та в подальшому забезпечувати діяльність гуртків з оновленням відповідної матеріальної бази для підвищення ефективності їх роботи, а також максимально залучати до роботи в них дітей, схильних до вчинення протиправних дій.

- Управлінню Держпраці у Волинській області (Стасько Р.Б.) в межах наданих повноважень здійснити перевірку дотримання норм чинного законодавства в частині офіційного працевлаштування та оплати праці (в тому числі за роботу у нічний час) працівників торгово-розважальних закладів, що здійснюють діяльність на території району в нічний час.

-  Інформацію про хід виконання цього рішення заслухати у ІІ кварталі 2018 року".

 

Г О Л О С У В А Л И: за те, щоб прийняти проект рішення постійної комісії в цілому, з внесеними рекомендаціями:

 

"за" – 4 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Прийняти  рішення  №15/1 (додається).

 

В роботі комісії бере  участь 3 (три) депутати.

 

2. С Л У Х А Л И:  Інформацію головного лікаря Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сидорук Л.Й. "Про звіт головного лікаря Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективне використання майна".

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради                      Слісарчук Н.О., Смокович Я.Ф.

 

Г О Л О С У В А Л И: за те, щоб прийняти проект рішення постійної комісії в цілому:

"за" – 3 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Прийняти  рішення  №15/2 (додається).

 

3. С Л У Х А Л И:  Інформацію головного лікаря Маневицької центральної районної лікарні Бегаля О.П. "Про звіт головного лікаря Маневицької центральної районної лікарні про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективне використання майна".

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради                      Слісарчук Н.О., Смокович Я.Ф., головний лікар Маневицького РЦПМСД Сидорук Л.Й.

 

Г О Л О С У В А Л И: за те, щоб прийняти проект рішення постійної комісії в цілому:

"за" – 3 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Прийняти  рішення  №15/3 (додається).

 

4. С Л У Х А Л И:  Інформацію головного лікаря Колківської районної лікарні Янчика О.П. "Про звіт головного лікаря Колківської районної лікарні про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективне використання майна".

 


В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради                      Слісарчук Н.О., Смокович Я.Ф., Байцим Г.В., головні лікарі Маневицької ЦРЛ, Маневицького РЦПМСД Бегаль О.П., Сидорук Л.Й., жителька смт Колки Градиська С.В.

 

Пропозиція: Доповнити частину 2 проекту рішення постійної комісії словами наступного змісту "а також гуманне ставлення персоналу до пацієнтів".

 

Г О Л О С У В А Л И: за те, щоб прийняти проект рішення постійної комісії в цілому, з урахуванням внесеної пропозиції:

 

"за" – 3 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Прийняти  рішення  №15/4 (додається).

 

 

 

Голова комісії                                                               Я.Ф.Смокович

 


МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

 

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від  01.11.2017 № 15/1                                                                                      

 

Про заходи щодо забезпечення прав дітей

в районі, профілактики дитячої бездоглядності

та правопорушень у дитячому середовищі

 

Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснюються відповідні заходи, спрямовані на соціальний захист дітей в районі. Як свідчать статистичні  показники рівень дитячої бездоглядності в районі дещо знизився: якщо у 2014 році на обліку дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах було 92 дитини, то у 2017 – 78. Зменшився і рівень сирітства в районі: впродовж 3 років кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування зменшилася на 18 %, в тому числі соціальне сирітство знизилось  на 23%. Протягом 2014-2017 років відсоток влаштування дітей в сімейні форми зріс на 21%.

Протягом 2014-2017 років діти з Маневицького району в інтернатні заклади області  не влаштовувались.

За даними ІІПС „Армор” ГУНП України у Волинській області протягом  2017 року зафіксовано 4 злочини,  скоєні неповнолітніми (у 2014 році – за аналогічний період – 7).

На обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 78 дітей, які проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. 

Протягом 2017 року здійснено 119 обстежень умов проживання дітей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. За результатами обстежень на районний відділ поліції направлено 10 подань про притягнення батьків до адміністративної відповідальності, позбавлено батьківських прав 4 батьків, сиротами стали 5 дітей.

Однак дитяча безпритульність та бездоглядність залишається гострою проблемою району.  Також турбує той факт, що є негативна тенденція зростання випадків насилля та жорстокого поводження з дітьми.

З огляду на зазначене та з метою поліпшення роботи із захисту прав  та законних інтересів дітей, профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень  у дитячому середовищі, відповідно до статті 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” постійна комісія

 

в и р і ш и л а:

 

1. Інформацію начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Карпюк Л.М., начальника сектору превенції Маневицького відділу ГУНП у Волинській області Тараканова О.О. взяти до відома (додається).

 

2. Рекомендувати:

2.1. Службі у справах дітей райдержадміністрації  (Л.М.Карпюк):

2.1.1. продовжувати оперативний обмін інформацією з виконкомами сільських та селищних рад, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про дітей, які виховуються у сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, які зазнали жорстокого поводження, дітей, які залишились без батьківського піклування, життю та здоров’ю яких загрожує небезпека;

2.1.2. забезпечувати надання органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань  захисту дітей, запобіганню вчиненню дітьми правопорушень;

2.1.3. забезпечувати неухильне виконання вимог законодавства щодо соціально-правового захисту дітей, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема своєчасного виявлення таких дітей, надання їм відповідного статусу, захисту особистих, майнових і житлових прав таких дітей;

2.1.4. проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу  щодо підвищення поінформованості населення з питань усиновлення громадянами України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прийняття таких дітей на виховання під опіку (піклування), створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;

2.1.5. здійснювати організацію роботи по проведенню профілактичних рейдів з метою здійснення контролю за дотриманням культурно-розважальними закладами, комп’ютерними клубами нормативно-правових актів щодо порядку відвідування їх дітьми, правил торгівлі в частині продажу спиртних та тютюнових виробів неповнолітнім, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності.

2.2. Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Л.М.Лісовецька):

2.2.1. забезпечувати раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги;

2.2.2. забезпечувати здійснення ефективного соціального супроводу сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, та соціального супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;

2.2.3. проводити соціальну рекламну та роз’яснювальну роботу з метою пропаганди сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2.2.4. спрямовувати свою діяльність на підтримку стабільності родин з дітьми, які мають певні ризики (відсутність одного з батьків, малозабезпеченість, безробіття), або хтось із членів сім’ї має ризики (алкоголізм, наркоманія, ВІЛ-інфекція);

2.2.5. забезпечувати співпрацю з благодійними та громадськими  організаціями у розв’язанні актуальних соціальних проблем сімей та дітей, сприяти волонтерській діяльності у сфері надання соціальних послуг.

 

2.3. Відділу освіти райдержадміністрації (В.Л.Книш):

2.3.1. забезпечувати належне виконання вимог законодавства в частині організації роботи з ранньої профілактики правопорушень у навчальних закладах; здійснювати профілактичні заходи щодо попередження алкогольної  залежності, токсикоманії, наркоманії серед учнівської молоді, запобігання конфліктним ситуаціям в учнівському колективі, жорстокості та насиллю над дітьми;

2.3.2. проводити роботу щодо оновлення матеріальної бази мережі гуртків, підвищення ефективності їх роботи та максимального залучення до роботи в них дітей, схильних до вчинення протиправних дій;

2.3.3. забезпечувати проведення Тижнів, Місячників, Декад правових знань, тематичних уроків права із залученням працівників правоохоронних органів з метою недопущення втягнення неповнолітніх в злочинну або іншу антигромадську діяльність;

2.3.4. вжити заходів щодо підвищення рівня психолого-педагогічного супроводу учнів  загальноосвітніх  навчальних  закладів  з „групи ризику";

2.3.5. вживати заходів щодо виявлення і припинення фактів жорсткого поводження з дітьми у навчальних закладах, щодо організації роботи з батьками з метою недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми в сім’ях.

 

2.4. Виконкомам сільських та селищних рад:

2.4.1. постійно  здійснювати контроль за дотриманням режиму роботи культурно-розважальних закладів, комп’ютерних клубів та закладів торгівлі на території сільської чи селищної ради, за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо порядку відвідування їх дітьми, а також систематично проводити рейди-перевірки з метою виявлення фактів продажу спиртних та тютюнових виробів неповнолітнім;

2.4.2. забезпечувати інформування  служби у справах дітей про виявлені сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах через: ухилення від виконання батьківських обов’язків щодо догляду та виховання; наявність у батьків тривалої хвороби, через яку вони не можуть виконувати належним чином батьківські обов’язки, виявлення насильства, жорстокого поводження з дитиною або існування реальної загрози його вчинення;

2.4.3. при безпосередній загрозі життю і здоров’ю дитини, протягом одного дня приймати рішення про негайне відібрання дитини у батьків або осіб, що їх замінюють, повідомляти про це службу у справах дітей райдержадміністрації;

2.4.4.  у зв’язку з настанням осінньо-зимового періоду провести у листопаді-грудні цього року обстеження умов проживання дітей у функціонально неспроможних сім’ях. У разі виявлення обставин, що загрожують життю та здоров’ю дітей – терміново повідомляти службу у справах дітей райдержадміністрації;

2.4.5.  продовжувати ведення соціального квартирного обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

 

2.5.  Маневицькому ВП ГУНП України у Волинській області (А.Л.Близнюк):

2.5.1. систематично проводити профілактичні рейди з метою здійснення контролю за дотриманням культурно-розважальними закладами, комп’ютерними клубами нормативно-правових актів щодо порядку відвідування їх дітьми, правил торгівлі в частині продажу спиртних та тютюнових виробів неповнолітнім, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності;

2.5.2. посилити роботу з протидії домашньому насильству, жорстокого поводження з дітьми або існування реальної загрози його вчиненню;

2.5.3.  налагодити співпрацю з педагогічними колективами та відділом освіти райдержадміністрації  щодо проведення індивідуальної та групової роботи з школярами делінквентної та девіантної поведінки, попередження агресії, насилля, булінгу в учнівському середовищі;

2.5.4. систематично інформувати населення району через газету "Нова доба" про стан забезпечення прав дітей в районі, профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень у дитячому середовищі, в тому числі про факти притягнення до відповідальності за відповідні правопорушення.

 

2.6. Прилісненській сільській, Колківській селищній радам організувати та в подальшому забезпечувати діяльність гуртків з оновленням відповідної матеріальної бази для підвищення ефективності їх роботи, а також максимально залучати до роботи в них дітей, схильних до вчинення протиправних дій.

 

2.7. Управлінню Держпраці у Волинській області (Стасько Р.Б.) в межах наданих повноважень здійснити перевірку дотримання норм чинного законодавства в частині офіційного працевлаштування та оплати праці (в тому числі за роботу у нічний час) працівників торгово-розважальних закладів, що здійснюють діяльність на території району в нічний час.

 

3. Інформацію про хід виконання цього рішення заслухати у ІІ кварталі 2018 року.

 

Голова комісії                                                              Я.Ф.Смокович

       

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

 

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від  01.11.2017 № 15/2                                                                                      

 

Про звіт головного лікаря Маневицького

районного центру первинної медико-санітарної

допомоги про виконання функціональних

обов’язків, фінансово-господарську діяльність,

збереження та ефективне використання майна

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію головного лікаря Маневицького РЦПМСД Сидорук Л.Й., відповідно до статті 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Статуту Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги, затвердженого рішенням районної ради від 25.04.2013 №25/15, пункту 2.11. частини ІІ Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, затвердженого рішенням районної ради від 09.12.2016 №14/23, постійна комісія

 

в и р і ш и л а:

 

1. Інформацію головного лікаря Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сидорук Людмили Йосипівни про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність центру, збереження та ефективне використання майна взяти до відома (додається).

 

2. Рекомендувати головному лікарю Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сидорук Л.Й. забезпечувати якість і доступність медичної допомоги, ефективне використання майна закладу, раціональне використання коштів, які спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази закладів первинного рівня.

 

 

 

Голова комісії                                                              Я.Ф.Смокович

       

 

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

 

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від   01.11.2017 № 15/3                                                                                      

 

Про звіт головного лікаря Маневицької

центральної  районної  лікарні  про

виконання функціональних обов’язків,

фінансово-господарську   діяльність,

збереження та ефективне використання майна

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію головного лікаря Маневицької центральної районної лікарні Бегаля О.П., відповідно до статті 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Статуту Маневицької центральної районної лікарні, затвердженого рішенням районної ради від 22.12.2016 №15/12, пункту 2.11. частини ІІ Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, затвердженого рішенням районної ради від 09.12.2016 №14/23, постійна комісія

 

в и р і ш и л а:

 

1. Інформацію головного лікаря Маневицької центральної районної лікарні Бегаля Олега Петровича про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність закладу, збереження та ефективне використання майна взяти до відома (додається).

 

2. Рекомендувати головному лікарю Маневицької центральної районної лікарні Бегалю О.П. забезпечувати якість і доступність медичної допомоги, ефективне використання майна, раціональне використання коштів, які спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

 

 

 

Голова комісії                                                              Я.Ф.Смокович

       

 


МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

сьоме скликання

 

Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від  01.11.2017 № 15/4                                                                                      

 

Про звіт головного лікаря Колківської районної 

лікарні  про виконання функціональних

обов’язків, фінансово-господарську   діяльність,

збереження та ефективне використання майна

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію головного лікаря Колківської районної лікарні Янчика О.В., відповідно до статті 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Статуту Колківської районної лікарні, затвердженого рішенням районної ради від 22.12.2016 №15/13, пункту 2.11. частини ІІ Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, затвердженого рішенням районної ради від 09.12.2016 №14/23, постійна комісія

 

в и р і ш и л а:

 

1. Інформацію головного лікаря Колківської районної лікарні Янчика Олександра Віталійовича  про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність закладу, збереження та ефективне використання майна взяти до відома (додається).

 

2. Рекомендувати головному лікарю Колківської районної лікарні                  Янчику О.В. забезпечувати якість і доступність медичної допомоги, ефективне використання майна, раціональне використання коштів, які спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази закладу, а також гуманне ставлення персоналу до пацієнтів.

 

 

 

Голова комісії                                                              Я.Ф.Смокович