Позитивно завершився цикл громадських слухань щодо продовження ресурсу енергоблоку №3 РАЕС

2018-05-16-13-58_dsc_9595.jpg

У Маневичах відбулися фінальні громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадстроковий термін.

Зустріч рівненських атомників із представниками та громадами Волині відбулася з метою розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС, проектний термін експлуатації якого завершився у грудні минулого року. Підготовка енергоблоку до експлуатації у понадпроектний період проводиться відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року».

Учасниками публічних слухань стали: голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк, голова Маневицької районної ради Анатолій Мельник, депутати Маневицької райради, представники трудових колективів селища Маневичі, сільські та селищні голови населених пунктів тридцятикілометрової зони спостереження РАЕС, педагоги, медики та небайдужі мешканці.

В рамках слухань присутні дізнались про історію спорудження і становлення РАЕС та її міста-супутника, місію електростанції, цінності персоналу, кваліфікаційний портрет колективу та показники діяльності підприємства. Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петро Кратік розповів про місце РАЕС у структурі НАЕК «Енергоатом», ринкові відносини з ДП «Енергоринок», внесок підприємства в економічний розвиток держави та регіону, а також про організацію робіт з продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 та приклади міжнародної практики понадпроектної експлуатації атомних блоків.

По завершенню презентації фахівці Рівненської АЕС відповідали на запитання учасників заходу. Чи не найбільше присутні цікавилися питанням розподілу коштів субвенції 2017 року на соціально-економічну компенсацію ризику населення зони спостереження АЕС. До слова, минулоріч Маневицький район отримав понад 7 мільйонів гривень субвенції та ще близько 3 мільйонів надійшло до обласного бюджету. Петро Кратік підкреслив, що розподіл коштів субвенції - це компетенція районної влади, яка повинна враховувати думку громади.

Мешканці Маневиччини звернулися з проханням запровадження медичного страхування населення зони спостереження електростанції, а також підтримки діяльності телерадіокомпанії «Бурштиновий шлях». Дані пропозиції буде внесено до пакету документів для регулюючого органу – Державної інспекції ядерного регулювання України. Цікавило жителів й питання ремонту доріг – шляхів евакуації у разі виникнення надзвичайних ситуацій та збільшення пільгового ліміту на електроенергію для населення зони спостереження АЕС. Начальник виробничо-технічної служби РАЕС Юрій Гутник повідомив, що усі статті витрат РАЕС повинні бути закладені у тариф для Енергоатома, який затверджується НКРЕКП. «На сьогодні у тарифі для АЕС не враховано соціальну складову Енергоатома. У 2019 році набуває сили Закон України «Про ринок електричної енергії», який покликаний реформувати галузь та перенести ринкові відносини у сферу купівлі-продажу електроенергії», - зауважив Ю. Гутник.

За результатами проведених слухань, жителі району одноголосно підтримали продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС та зауважили, що для них безпечна робота енергогенеруючого підприємства та його розвиток є дуже важливими.

Громадські слухання проводяться відповідно до положень Орхуської конвенції щодо доступу та участі громадян в рішеннях, що стосуються навколишнього середовища та Постанови КМУ №771 від 29.06.2011. Думка населення та надані ним пропозиції обов'язково враховуються при прийнятті Держатомрегулювання України остаточного рішення про продовження терміну експлуатації атомного енергоблоку. ДІЯРУ прийматиме Рішення після вивчення й затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Громадські обговорення проекту Рішення відбудуться 12 липня поточного року у місті-супутнику електростанції Вараш.

Прес-служба РАЕС

 

ДолученняРозмір
protokol_gromadskih_sluhan_no12_2.doc88.5 КБ