У Києві маневичани помолилися за автокефалію української церкви

1.jpg

Жителі Маневицького району взяли участь у подячній молитві за автокефалію для української церкви, що відбулася у місті Києві на Софійській площі.

У свято Покрови Пресвятої Богородиці і День українського козацтва та захисника України, делегація Маневицького району відгукнулася на заклик Президента України Петра Порошенка.

З вітальним словом до усіх вірян звернувся Петро Олексійович. Понад 20 хвилин говорив президент, згадав історію українською церкви, подякував Вселенському Патріарху за сміливість і мудрість щодо прийняття рішення про автокефалію. «У нас не було, немає і не буде державної церкви. І в освячену томосом православну церкву ніхто нікого не запрошуватиме силоміць. Це питання вільного вибору кожного віруючого. Я гарантую, що не буде жодного тиску, буде збережено право своєї дороги до бога кожного українця, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у тій церковній структурі, яка зберігає єдність з РПЦ. Це їх вибір, і його треба поважати. Держава захистить права тих священників та вірян церкви московського патріархату, які добровільно вирішать з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину православну помісну церкву. Спільна розбудова незалежної церкви не може бути підставою для розбрату і протистояння, насильства. Як тільки побачите людей, які закликають взяти Києво-Печерську лавру, храм чи монастир — знайте, то московська агентура! Не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну всередині держави», – сказав Петро Порошенко.

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 332 роки минуло з тих пір, як Київська митрополія опинилася в Московському патріархаті.