ПРО РОБОТУ ТРУДОВОГО АРХІВУ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОНУ ЗА 2013 РІК

Трудовий архів Маневицького району діє у нашому районі з 2007 року. За неповних сім років на зберігання було прийнято майже дев’ять  тисяч  справ по 67 підприємствах та організаціях, що функціонували в районі. Серед них 18 сільсьогосподарських виробничих кооперативів та колективних сільськогосподарських підприємств, Маневицький льонозавод, Маневицький завод продовольчих товарів, Маневицький маслозавод, Маневицький міжгосподарський комбікормовий завод, Колківський консервний завод, Маневицька ремонтоно-будівельна дільниця та інші. У 2013 році прийнято на зберігання майже дві тисячі справ по шести новоприйнятих фондах, зокрема СВК ім. Лесі Українки, СВК «Чарторийський», Селянське фермерське господарство «Діброва», ТзОВ «Маневичі-АВТО транс» та інші.

По наявних документах працівник архіву готує відповіді на заяви громадян та запити установ, надає довідки про нарахування заробітної плати для встановлення та  перерахування пенсії за віком, про підтвердження  трудового стажу, витяги з особових наказів, документи що  підтверджують періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років та різних соціальних виплат.

За поточний рік розглянуто та надано ґрунтовні відповіді більше, ніж на 600 запитів соціально-правового характеру від громадян та установ не лише Маневицького району.

Своїм ключовим завданням Трудовий архів вбачає ведення постійної роз’яснювальної роботи та орієнтування керівників підприємств усіх форм власності до дбайливого збереження документів і своєчасної їх передачі до Трудового архіву. Трапляються випадки, коли документи цих установ на деякий час залишаються напризволяще, а тому псуються і знищуються. Пошкоджені документи відновити майже неможливо, а це призводить до втрати інформації, яка могла б допомогти громадянам для нарахування та призначення їм різних соціальних виплат.

В той же час непоодинокими є випадки  неналежного стану схоронності документів підприємств, що перебувають на стадії ліквідації, або таких, що не здійснюють фінансово-господарської діяльності. Особливої уваги на сьогодні потрубують документи сільськогосподарських виробничих коперативів «Маяк» (с. Рудники), «Нива» (с. Прилісне), «Кормин»                   ( с. Гораймівка), «Тельчі» (с. Тельчі),  Маневицької меблевоїа фабрики, підприємства ВАТ «Маневицьке РТП» (смт Колки) та інших.

Тому звертаємо  увагу окремих керівників підприємств та організацій,  що знаходяться на стадії ліквідації, на необхідності збереження та передачі документів з особового складу до Трудового архіву на тривале зберігання.

 

 


<< Назад