ПРО РОБОТУ ТРУДОВОГО АРХІВУ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОНУ ЗА 2016 РІК

За майже десятирічну діяльність Трудового архіву Маневицького району, який функціонує з 2007 року при Маневицькій районній раді було прийнято на зберігання  12266  справ по 80 підприємствах, установах та організаціях, що функціонували в районі та на цей час ліквідовані. Серед них 25 сільськогосподарських виробничих кооперативів та колективних господарств, 6 заводів, приватні підприємства, фермерські господарства, товариства з обмеженою відповідальністю. Крім того у нашій архівній установі на зберіганні знаходиться виборча документація тимчасового строку зберігання  (всього 443 опечатаних ящики, зокрема бюлетені, списки виборців).

У 2016 році на зберігання до Трудового архіву було прийнято документи сільськогосподарського виробничого кооперативу «Тельчі» (с. Тельчі Маневицького району), Приватного підприємства «Дикороси» (с. Прилісне Маневицького району), Товариства з обмеженою відповідальністю «Ю-ТРАНС-ОК» (смт Маневичі) та документи Окружної виборчої комісії з проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року територіального виборчого округу №23 (смт Маневичі). Всі новоприйняті справи було оправлено, підшито та закартоновано згідно вимог. Всього прийнято на подальше зберігання 835 од.зб.

Не вирішеним на сьогоднішній день залишається питання оформлення та збереження документів СВК «Нива» (с. Прилісне Маневицького району), СВК «Жовтень» (с.Четвертня Маневицького району), Маневицької меблевої фабрики та ВАТ «Маневицьке РТП (смт Колки Маневицького району). Адже жителі нашого району, які працювали на зазначених підприємствах не мають змоги віднайти достовірну інформацію про підтвердження стажу роботи, нарахування заробітної плати чи витягів з наказів про прийняття та звільнення з роботи, так як голови ліквідаційних комісій не здійснюють належного догляду за схоронністю документів та не завершують процедуру ліквідації роками. Документи за якими стоять долі людей, їхня праця, псуються у не пристосованих приміщеннях. Працівником архіву постійно проводиться робота щодо передачі документів до архівної установи, але на цей час документи зазначених підприємств на зберігання не передано.

         У 2016 році Трудовим архівом Маневицького району виконано 1012 запитів соціально-правового характеру, з них – 1011 з позитивним результатом по наявних документах. Один запит було направлено з рекомендацією звернутися за місцем зберігання документів. Найбільша кількість запитів надходить щодо надання інформації про нарахування заробітної плати (430), частина про підтвердження трудового стажу (276), про вироблений та встановлений мінімум людиноднів (306). У минулому році збільшилася кількість заяв від жителів нашого району  щодо надання архівних витягів з протоколів щодо розпаювання майна по ліквідованих кооперативах. Крім того, надавалися відповіді на запити установ, підприємств та організацій  щодо документів, які знаходяться на зберіганні в Трудовому архіві. На особистому прийомі побувало 98 осіб.

Протягом року проводилась робота щодо перевіряння наявності справ, що знаходяться на зберіганні в Трудовому архіві Всього перевірено 773 справи.

Здійснювалося удосконалення описів новоприйнятих фондів. Проводився ремонт документів, які потребували оправлення та підшивання. Всього відремонтовано 129 справ.

Працівником архіву постійно надається допомога у пошуку документів та місця їх зберігання. Проводяться консультації з головами ліквідаційних комісій підприємств, установ та організацій, що знаходяться на стадії ліквідації, щодо збереження документів соціально-правового значення та передачі їх на зберігання до Трудового архіву Маневицького району.

 

Головний спеціаліст відділу з питань юридичного

забезпечення діяльності районної ради                                           Г.В. Черчик                                     

 


<< Назад