П Р О Т О К О Л першої сесії районної ради сьомого скликання

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П Р О Т О К О Л

першої сесії районної ради

сьомого скликання

 

                                                                                        від 19 листопада 2015 року

 

перше пленарне засідання першої сесії  районної ради сьомого скликання

 

Всього обраних депутатів - 34

Присутніх на сесії              - 34

 

На першу сесію районної ради сьомого скликання запрошені працівники виконавчого апарату районної ради та представники засобів масової інформації.

На сесії районної ради присутні члени Маневицької районної виборчої комісії у Волинській області. В роботі сесії бере участь депутат Волинської обласної ради Кирда Людмила Федорівна.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про підсумки виборів депутатів Маневицької районної ради сьомого скликання та визнання їх повноважень.

 

2. Про затвердження порядку денного першої сесії районної ради сьомого скликання.

 

3. Про обрання голови районної ради.

 

4. Про обрання заступника голови районної ради.

 

5. Про усний запит депутата Маневицької районної ради Зінчука Петра Романовича.

 

С Л У Х А Л И:     Про підсумки виборів депутатів  Маневицької районної ради сьомого скликання та визнання їх повноважень (інформація до протоколу додається).

Інформація  Смійчик Л.М., голови Маневицької районної виборчої комісії у Волинській  області 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти за основу проект рішення про те, щоб інформацію голови районної виборчої комісії „Про підсумки виборів депутатів Маневицької районної ради сьомого скликання та визнання їх повноважень” взяти до відома:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  34 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №1/1 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:      Про обрання тимчасової президії з числа  депутатів районної ради. 

Інформація  Смійчик Л.М., голови Маневицької районної виборчої комісії у Волинській області 

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) за пропозицію про те, щоб обрати тимчасову президію у складі трьох депутатів:

„за” –  29 депутатів;

пропозиція підтримана.

 

Голова районної виборчої комісії Смійчик Л.М.: Прошу вносити кандидатури до складу тимчасової президії (вносяться кандидатури).

 

2) за те, щоб до складу тимчасової президії включити депутатів районної ради Веремчук Л.В., Смоковича Я.Ф., Линдюка А.О.:

 

„за” –  34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

В И Р І Ш И Л И:   Відповідно  до  частини  3  статті  46  Закону  України   „Про місцеве самоврядування в Україні” з моменту  визнання повноважень депутатів ради нового скликання обрати тимчасову президію з числа депутатів ради  в  кількості трьох осіб – представників партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах: Веремчук Л.В., Линдюка А.О., Смоковича Я.Ф.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:

Депутатський запит: Шановні депутати, депутатами шостого скликання на сесійних засіданнях, засіданнях профільної комісії ради неодноразово розглядалось питання затвердження нормативно-грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на яких, ймовірно, були родовища бурштину. По жодній земельній ділянці не було її затверджено. Тому було дивно дізнатись від засобів масової інформації, що значна територія Маневицької селищної ради передана у використання.

Тому відповідно до статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" я особисто, частина депутатів районної ради, хочемо знати правдиву інформацію, фактаж про поетапну процедуру виділення понад 80 гектарів за межами Маневич в урочищі Лоше для утаємничого власника через більш як 40 підставних осіб.

Депутатів ради надзвичайно цікавлять мотиви, підстави, необхідність і перспективи такого чи, вірніше, таких рішень. Адже, як на здоровий глузд, такі рішення не співпадають з логічним висновком звернення районної ради попереднього скликання, схваленого рішенням районної ради №25/2 від 25.09.2015 року щодо ситуації, яка склалася у нашому районі в зв’язку з незаконним видобутком бурштину. Одним з ініціаторів цього позачергового засідання був не хто інший як голова обласної державної адміністрації. В той же час управління Держгеокадастру у Волинській області підшукало схему оформлення на приватизацію лакомого земельного шматка заїжджому "господарю" в допоки маловідомому урочищі для, так би мовити, господарських потреб.

Все це, на думку багатьох маневичан, які зверталися до мене, як депутата районної ради, попахує корупційною складовою.

Тому прошу відповідні правоохоронні органи провести ретельне вивчення виділення цієї землі та, відповідно до діючого законодавства, проінформувати районну раду про наслідки перевірки.

Оскільки районна рада не має права звертатися до обласних установ, тому згідно чинного законодавства пропоную запит направити голові районної державної адміністрації, а голова райдержадміністрації направить до потрібних адресатів.

Прошу депутатів підтримати мій депутатський запит, бо для маневичан є надзвичайно важливим це питання. Прошу президію поставити запит на голосування.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Веремчук Л.В.:

Отже, формулюємо депутатський запит від депутата Зінчука Петра Романовича до Маневицької районної державної адміністрації щодо виділення земельних ділянок в урочищі Лоше за межами Маневицької селищної ради.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Смокович Я.Ф.: У запиті Петра Романовича звучало звернення до правоохоронних органів… Хто має звертатися?

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.: Просив би дописати до запиту: повідомити через засоби масової інформації про відповіді на мій депутатський запит від правоохоронних органів.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Веремчук Л.В.: Тоді запит депутата Зінчука Петра Романовича адресуємо до Маневицької районної державної адміністрації, до правоохоронних органів Маневицького району?..

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.: Ці оборудки робилися в основному не в Маневицькому районі, тому, вважаю, що голова районної державної адміністрації має направити наш депутатський запит відповідно до голови обласної державної адміністрації, до Головного управління поліції та головного управління Держгеокадастру у Волинській області.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Зінчука П.Р. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №1/5 додається).

 

С Л У Х А Л И:     Про  затвердження  порядку  денного  першої  сесії  районної ради сьомого скликання. 

Інформація депутата Веремчук Л.В.,  головуючого на засіданні члена тимчасової президії

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Веремчук Л.В.: Шановні депутати, нам необхідно затвердити порядок денний сесії. Питання першої сесії районної ради носять організаційних характер. На порядок денний пропонується внести такі питання:

– Про обрання голови районної ради.

– Про обрання заступника голови районної ради.

Шановні депутати, згідно чинного законодавства після обрання голови районної ради вирішується питання про прийняття присяги посадової особи місцевого самоврядування, присвоєння рангу. Чи будуть у депутатів інші пропозиції? Немає.

 

Г О Л О С У В А Л И: за пропозицію головуючого на засіданні члена тимчасової президії, депутата Веремчук Л.В. про те, щоб до порядку денного роботи сесії внести такі питання "Про обрання голови районної ради", "Про обрання заступника голови районної ради" та прийняти відповідне рішення за основу і в цілому:

 

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

В И Р І Ш И Л И:  Рішення №1/2 прийняти, з урахуванням підтриманого  запиту (додається).

 

С Л У Х А Л И:     Про процедуру обрання голови Маневицької районної ради сьомого скликання.

Інформація депутата Веремчук Л.В.,  головуючого на засіданні члена тимчасової президії

 

Г О Л О С У В А Л И: за те, щоб висування кандидатур на посаду голови проводити відкрито:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Слісарчук Н.О., Дерлюк І.В., які висунули на посаду голови районної ради кандидатури депутатів Веремчук Л.В., Мельника А.М.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб припинити висування кандидатур на посаду голови:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

Виступили: кандидати  на  посаду  голови  районної  ради  сьомого скликання депутати Веремчук Л.В., Мельник А.М.

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Дерлюк І.В., Слісарчук Н.О., Мурашко О.В., Линдюк А.О., Давидюк М.С.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб припинити обговорення висування кандидатур на посаду голови:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

С Л У Х А Л И:      Про  обрання  лічильної  комісії  з  числа депутатів  районної ради. 

Інформація  депутата Смоковича Я.Ф., головуючого на засіданні члена тимчасової президії 

 

Г О Л О С У В А Л И:  за пропозицію депутата Негодюка В.П. про те, щоб обрати лічильну комісію у складі семи депутатів:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Смокович Я.Ф.: Прошу вносити кандидатури до складу лічильної комісії (вносяться кандидатури).

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб до складу лічильної комісії ввійшли кандидатури наступних депутатів Базарнової А.В., Дерлюка І.В.,                  Прокопчук Н.В., Слісарчук Н.О., Снітка В.М., Туревича О.І., Шкоди О.С.

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

В И Р І Ш И Л И:   Обрати  лічильну  комісію  у складі семи депутатів районної ради:  Базарнової А.В., Дерлюка І.В., Прокопчук Н.В., Слісарчук Н.О.,               Снітка В.М., Туревича О.І., Шкоди О.С.

 

Оголошено перерву для проведення організаційного засідання лічильної комісії.

 

С Л У Х А Л И:     Інформацію    депутата    Слісарчук Н.О.,    члена    лічильної комісії, яка зачитала Протокол №1 засідання лічильної комісії по виборах голови Маневицької районної ради сьомого скликання (Протокол №1 додається).

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб взяти до відома протокол №1 засідання лічильної комісії:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

В И Р І Ш И Л И:   Протокол №1 засідання лічильної комісії взяти до відома.

 

Оголошено перерву для процедури таємного голосування.

 

С Л У Х А Л И:     Інформацію    депутата    Слісарчук Н.О.,    члена    лічильної комісії, яка зачитала Протокол №2 засідання лічильної комісії по виборах голови Маневицької районної ради сьомого скликання (Протокол №2 додається).

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Линдюк А.О.: Шановні депутати, згідно регламенту у разі не обрання голови районна рада приймає рішення про внесення нових кандидатур або переносить розгляд  питання про обрання голови на інший термін.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб провести перерву і зустрітися в сесійному залі через годину часу:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

Оголошено перерву на 1 годину.

 

друге пленарне засідання першої сесії  районної ради

сьомого скликання

 

Всього обраних депутатів - 34

Присутніх на сесії              - 34

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Линдюк А.О.: Шановні депутати, давайте порадимося, яким чином далі діємо. На мою думку, ми зробили перерву, і це, вважається, пройшов певний термін і ми можемо вносити кандидатури.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Веремчук Л.В.: Шановні депутати, нам потрібно проголосувати за те, щоб вважати роботу ради після перерви початком другого пленарного засідання першої сесії районної ради сьомого скликання. Ставлю таку пропозицію на голосування.

 

Г О Л О С У В А Л И: за пропозицію депутата Веремчук Л.В., члена тимчасової президії:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Линдюк А.О.: Поступила пропозиція, щоб по-новому висувати кандидатури на посаду голови районної ради. Ставлю на голосування таку пропозицію.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за пропозицію депутата Линдюка А.О., члена тимчасової президії:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Линдюк А.О.: Прошу вносити кандидатури (вносяться кандидатури).

 

Депутати районної ради Линдюк А.О., Негодюк В.П. висунули на посаду голови районної ради кандидатури депутатів Мельника А.М., Терещенка І.І.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб припинити висування кандидатур на посаду голови:

„за” – 33 депутати;

"проти" – 0;

"утрималися" – 1 депутат.

пропозиція підтримана.

 

Виступив: кандидат  на  посаду  голови  районної ради сьомого скликання депутат Терещенко І.І.

 

В обговоренні виступу взяли участь: депутати районної ради  Слісарчук Н.О., Веремчук Л.В., Зінчук П.Р., Линдюк А.О.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб припинити обговорення:

„за” – 34 депутати (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

Оголошено перерву для процедури таємного голосування.

 

С Л У Х А Л И:      Інформацію   депутата   Слісарчук Н.О.,    голови    лічильної комісії, яка зачитала Протокол №3 засідання лічильної комісії по виборах голови Маневицької районної ради сьомого скликання (Протокол №3 додається).

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Смокович Я.Ф.: Шановні депутати, за підсумками голосування пропонується проект рішення  "Про обрання голови районної ради " наступного змісту: відповідно до пункту 1 частини 1 статті 43 та частини  1 статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункту 2 частини 1 статті 23 Кодексу Законів про працю України, враховуючи протокол засідання лічильної комісії по виборах голови Маневицької районної ради сьомого скликання від 19.11.2015 №3, районна рада

 

 

вирішила обрати головою Маневицької районної ради сьомого скликання  депутата Мельника Анатолія Миколайовича.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб прийняти рішення районної ради "Про обрання голови районної ради":

„за” – 34 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:  Рішення №1/3 прийняти (додається).

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Смокович Я.Ф.: Шановні депутати, вітаємо новообраного голову Мельника Анатолія Миколайовича і просимо його приступити до виконання обов’язків головуючого на сесійному засіданні.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Дякую депутатам за підтримку. Згідно чинного законодавства голова районної ради вносить кандидатуру заступника. Так, відповідно до статей 55, 56 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" заступник голови районної ради обирається районною радою у межах строку її повноважень з числа депутатів шляхом таємного голосування. Відповідно до пункту 6 статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" мені, як голові районної ради. Надано право представляти раді кандидатуру для обрання на посаду заступника голови районної ради. Користуючись цим правом, вношу кандидатуру депутата Давидюка Миколи Степановича для обрання заступником голови районної ради. Прошу лічильну комісію приступити до своїх обов’язків.

 

Оголошено перерву для процедури таємного голосування.

 

С Л У Х А Л И:      Інформацію   депутата   Слісарчук Н.О.,    голови    лічильної комісії, яка зачитала Протокол №4 засідання лічильної комісії по виборах заступника голови Маневицької районної ради сьомого скликання (Протокол №4 додається).

 

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб затвердити  протокол №4 засідання лічильної комісії:

„за” – 34 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Протокол №4 засідання лічильної комісії затвердити.

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.: починається конфронтація, тому вношу пропозицію заступника голови районної ради обрати від районної організації Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина".

 

Оголошено перерву.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Вношу пропозицію розгляд питання "Про обрання заступника голови районної ради" перенести на наступну сесію.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за пропозицію голови районної ради Мельника А.М.:

„за” – 12 депутатів;

"проти" – 13 депутатів;

"утрималися" – 3 депутати:

"не голосували" – 6 депутатів.

пропозиція не підтримана.

 

Виступили депутати районної ради Мурашко О.В., Веремчук Л.В., Зінчук П.Р., керуючий справами виконавчого апарату районної ради Марчук В.В.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за пропозицію депутата районної ради Мурашка О.В. про те, щоб рекомендувати голові районної ради заступника голови обрати від районної організації Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина":

„за” – 18 депутатів;

"проти" – 0;

"утрималися" – 9 депутатів:

"не голосували" – 7 депутатів.

пропозиція підтримана.

 

Оголошено перерву.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Вношу кандидатуру депутата Шкоди Олександра Сергійовича для обрання заступником голови районної ради.

 

Депутат районної ради Шкода О.С.: Я беру самовідвід.

 

Виступили  депутати  районної ради Веремчук Л.В., Давидюк М.С., Базарнова А.В.

 

Депутат районної ради Неродик А.С.: Вношу пропозицію розгляд питання "Про обрання заступника голови районної ради" перенести на наступну сесію.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за пропозицію депутата районної ради Неродика А.С.:

„за” – 15 депутатів;

пропозиція не підтримана.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Вношу кандидатуру депутата Мурашка Олександра Володимировича для обрання заступником голови районної ради.

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.: Я беру самовідвід.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Вношу кандидатуру депутата Терещенка Ігоря Ілліча для обрання заступником голови районної ради. Прошу лічильну комісію приступити до своїх обов’язків.

 

С Л У Х А Л И:      Інформацію   депутата   Слісарчук Н.О.,    голови    лічильної комісії, яка зачитала Протокол №5 засідання лічильної комісії по виборах заступника голови Маневицької районної ради сьомого скликання (Протокол №5 додається).

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб затвердити  протокол №5 засідання лічильної комісії:

„за” – 34 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Протокол №5 засідання лічильної комісії затвердити.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Шановні депутати, за підсумками голосування пропонується проект рішення  "Про обрання заступника голови районної ради" наступного змісту: відповідно до пункту 1 частини 1 статті 43, пункту 3 частини 6 статті 55, частини 2 статті 56 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункту 2 частини 1 статті 23 Кодексу Законів про працю України, враховуючи протокол засідання лічильної комісії по виборах заступника голови Маневицької районної ради сьомого скликання від 19.11.2015 №5, районна рада вирішила обрати заступником голови Маневицької районної ради сьомого скликання депутата Терещенка Ігоря Ілліча.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб прийняти рішення районної ради "Про обрання заступника голови районної ради":

„за” – 34 депутати (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:  Рішення №1/4 прийняти (додається).

 

 

 

 

 

Голова районної ради                А.М.Мельник