П Р О Т О К О Л шостої позачергової сесії районної ради сьомого скликання

П Р О Т О К О Л 
шостої позачергової сесії районної ради сьомого скликання

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

П Р О Т О К О Л

шостої позачергової сесії районної ради сьомого скликання

 

                                                                                          від 25 лютого 2016 року

 

Всього обрано депутатів

34 депутати

Присутніх на сесії

29 депутатів

Відсутні

5 депутатів

 

На сесію запрошені голова, заступник голови, керівник апарату, начальники управлінь, відділів, служб райдержадміністрації, сільські, селищні голови, представники правоохоронних органів та засобів масової інформації.

 

Головував:     депутат Мельник А.М., голова районної ради

 

Секретаріат:  Марчук В.В., керуючий  справами виконавчого

апарату районної ради;

Музичук С.В., начальник загального відділу виконавчого   апарату районної ради;

Черчик Г.В., головний спеціаліст відділу з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради;

Регешук Н.В., радник з питань зв’язків з органами місцевого самоврядування;

Корецький І.В., начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради;

Каштальян Т.К., начальник фінансово-господарського відділу виконавчого апарату районної ради, головний бухгалтер;

Турик В.А., начальник організаційного відділу районної ради.

 

Голова районної ради Анатолій Миколайович Мельник оголосив шосту  позачергову сесію районної ради сьомого скликання відкритою. (Звучав Гімн України).

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

        

1. Про затвердження порядку денного шостої позачергової сесії районної ради сьомого скликання.

Інформує: А.М.Мельник – голова ради

 

2. Про внесення змін до рішення районної ради від 25.12.2015 №4/5 "Про районний бюджет на 2016 рік".

Інформує: В.Ф.Синюк – начальник управління фінансів

райдержадміністрації

 

3. Про передачу в безоплатне тимчасове користування  спеціалізованої сільськогосподарської техніки та обладнання.

Інформує: В.М.Шпак – менеджер проекту

 

4. Про  внесення змін та доповнень до  Порядку використання коштів, виділених для реалізації Програми соціального захисту населення Маневицького  району на 2015-2018 роки.

Інформує: Р.В.Козак – начальник управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

 

5. Про запит депутата Маневицької районної ради Дерлюка І.В. до Маневицького селищного голови Гаврлюка О.О., голови районної державної адміністрації Линдюка А.О., правоохоронних органів району  щодо факту знищення та втрати  майна  Маневицької  селищної  ради.

 

6. Про запит депутата Маневицької районної ради Перкевича В.П. до голів районної державної адміністрації Линдюка А.О., районної ради  Мельника А.М. щодо ремонту дороги по вулиці Михайла Мандзюка в селі Грузятин.

 

7. Про запит депутата Маневицької районної ради Веремчук Л.В. до голів районної державної адміністрації  Линдюка А.О., районної ради Мельника А.М. щодо підготовки та направлення звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з приводу збільшення встановленого ліміту на споживання електроенергії.

 

8. Інші питання.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Шановні депутати, у розданих вам  матеріалах сесії міститься зразок заяви щодо уникнення конфлікту інтересів, яким ви можете скористатися для попередження ситуацій щодо вчинення дій в умовах конфлікту інтересів. Відповідно до Регламенту роботи районної ради, статті 27 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" інформую про створення фракції Аграрної партії України у Маневицькій районній раді. Згідно поданих документів ця фракція створена у складі: голови фракції Зінчука Петра Романовича, заступника голови фракції Ващука Романа Івановича і секретаря фракції Туревича Олександра Івановича.

Шановні депутати, хочу зазначити про важливий момент, що стосується порядку прийняття рішень районною радою. Для озвучення відповідних законодавчих змін запрошую керуючого справами виконавчого апарату районної ради Марчук Вікторію Василівну.

 

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Марчук В.В.: 23 лютого набрав чинності Закон України "Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Згідно нової редакції частини 3 статті 59 Закону "рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради".

Відповідно до пункту 36.1. Регламенту Маневицької районної ради для прийняття рішень, з’ясування волевиявлення депутатів Ради на пленарних засіданнях Ради проводиться відкрите голосування або відкрите поіменне голосування. При відкритому поіменному голосуванні підрахунок голосів здійснюється Лічильною комісією, утвореною у порядку, передбаченому статтею 23 цього Регламенту.

Статтею  Регламенту передбачено наступне:

- Лічильна комісія обирається для організації проведення таємного голосування за допомогою бюлетенів, а також у випадках, передбачених в статті  36 цього Регламенту, на кожному пленарному засіданні, на якому виникає необхідність проведення таємного голосування або здійснення підрахунку голосів за допомогою Лічильної комісії.

- Лічильна комісія обирається Радою з числа депутатів Ради на підставі пропорційного представництва від різних партій шляхом відкритого голосування за списком без обговорення.

- Лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника голови і секретаря.

До внесення змін до Регламенту пропонуємо користуватися в роботі існуючими його нормами. Тому пропоную створити лічильну комісію, а для цього пропоную вносити пропозиції щодо її кількісного та персонального складу.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Є пропозиція обрати лічильну комісію для проведення відкритого поіменного голосування в складі трьох депутатів.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб обрати лічильну комісію для проведення відкритого поіменного голосування в складі трьох депутатів:

„за” – 29 депутатів (одноголосно).

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Прошу вносити кандидатури до складу лічильної комісії (вносяться кандидатури).

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб до складу лічильної комісії включити депутатів районної ради Шкоду О.С., Наумчук О.В., Чилей І.П.:

„за” – 29 депутатів (одноголосно).

 

Голова районної ради Мельник А.М.: За результатами голосування до складу лічильної комісії ввійшли депутати районної ради Шкода О.С., Наумчук О.В., Чилей І.П.

 

Депутат районної ради Шкода О.С., член лічильної комісії (після завершення організаційного засідання лічильної комісії): Шановні депутати, дозвольте ознайомити Вас з першим протоколом засідання лічильної комісії та питаннями, що вносилися на її розгляд (зачитується Протокол №1, який додано до протоколу).

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Відповідно до Регламенту на початку кожного засідання відводиться час для оголошення депутатських запитань та запитів. Прошу.

 

Депутат районної ради Дерлюк І.В.:

Депутатський запит: Шановні депутати і запрошені, усім нам відомо, що у селищі Маневичі перед приміщенням адміністрації стояв пам’ятник вождю світового пролетаріату Володимиру Іллічу Леніну. Днями минуло два роки, як він був демонтований, проте ні мені особисто, я думаю і більшості з Вас, не відома його подальша доля. Тому свій депутатський запит адресую до Маневицького селищного голови, оскільки пам’ятник  знаходиться на балансі Маневицької селищної ради, а конкретніше – виробничого управління житлово-комунального господарства. Чи відомо селищному голові  його доля, куди він подівся?.. Прошу надати офіційну інформацію щодо його балансової вартості (як і будь-який об’єкт він повинен був мати таку вартість). І друга частина запиту – до правоохоронних органів району (Маневицького відділення поліції та місцевої прокуратури): чи було порушене кримінальне провадження щодо повалення пам’ятника Леніну, і якщо таке було – то надати інформацію про хід розслідування щодо даного кримінального провадження.

Прошу депутатів підтримати цей запит.

 

Питання стосується того, що цей пам’ятник був із кольорових металів і, відповідно, він має свою матеріальну цінність, про історичну та культурну цінність я не згадую.

 

Копиллівський сільський голова Давидюк К.С.: Просто питання – де  гроші діли?

 

Депутат районної ради Дерлюк І.В.: Так, цікавить, де гроші, які можна було б використати для селища.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.: Пропоную доповнити зверненням до голови районної державної адміністрації, а також оформити депутатський запит щодо факту знищення і руйнування майна селищної ради.

 

Депутат районної ради Веремчук Л.В.: Підтримую. Пропоную запит направити не по факту повалення – бо нас не так сприймуть, а чи надійшли кошти і де поділося майно.

 

Депутат районної ради Дерлюк І.В.: Ну тоді адресую запит і до голови райдержадміністрації. Тут ніякого політичного підтексту немає.

 

Маневицький селищний голова Гаврилюк О.О.: Пам’ятник, який вивезли із селища Маневичі після повалення, був на балансі нашого комунгоспу. Запит такий надавався начальником ВУЖКГ на міліцію і прокуратуру, однак відповіді не надійшло.

 

 

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Дерлюка І.В. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 29 депутатів (одноголосно);

"проти" – 0;

"утрималися" – 0;

депутатський запит підтримано (рішення №6/5 додається).

Результати поіменного голосування додаються.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:        

Депутатський запит: Доброго дня, шановні депутати, запрошені, депутатський запит стосується майна районної комунальної власності, зокрема знищення власності Маневицької селищної ради та власності районної ради шляхом нанесення шкоди майну Маневицької центральної районної лікарні та наших комунальних закладів: районної редакції газети та друкарні. Прошу депутатів підтримати запит щодо відшкодування заподіяних збитків та виявлення винуватців дій, що привели до руйнування майна комунальних закладів 22.02.2014 року. Запит до голови районної ради та голови райдержадміністрації. Понищено меблі, побиті вікна старої поліклініки та знищено майно, вибиті двері та побиті вікна нашої редакції газети і друкарні. Прошу поставити на голосування.

 

В обговоренні запиту взяли участь депутати районної ради: Веремчук Л.В., Давидюк М.С., Слісарчук Н.О.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Зінчука П.Р. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 3 депутати;

"проти" – 16 депутатів;

"утрималися" – 10 депутатів;

депутатський запит не підтримано.

Результати поіменного голосування додаються.

 

Депутат районної ради Перкевич В.П.:

Депутатський запит: Доброго дня, шановні депутати, свій депутатський запит щодо ремонту дороги по вулиці Михайла Мандзюка в селі Грузятин адресую до голів районної ради і адміністрації (зачитує запит, що доданий до рішення).

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Перкевича В.П. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 25 депутатів;

"проти" – 0;

"утрималися" – 4 депутати;

депутатський запит підтримано (рішення №6/6 додається).

Результати поіменного голосування додаються.

 

Депутат районної ради Веремчук Л.В.:

Депутатський запит: Шановні депутати і запрошені, до мене звернулися депутати Маневицької селищної ради, які на своєму засіданні прийняли звернення до Національної комісії регулювання електроенергетики щодо встановлення ліміту на споживання електроенергії в кількості не менше                  600 квт/місяць. У зв’язку з тим, що наш район не газифікований, що електроенергії люди використовують багато, то це ліміт, який на сьогодні встановлений, трохи замалий. Тому прохання – аби НКРЕ встановили більший ліміт, так як ми живемо в трьох зонах: тридцятикілометровій, зоні спостереження і Чорнобильській зоні. Тому в мене така пропозиція: підтримати сьогодні це звернення окремим рішенням ми не можемо, бо це потребує процедури оприлюднення і т.д.,  тому я прошу депутатів підтримати та доручити голові районної ради і районної державної адміністрації підготувати текст, в якому написати: "…за дорученням депутатів районної ради, висловленим на сесії,  звертаємося до Вас з приводу підвищення ліміту в кількості …". Я думаю, що ми доручимо виконавчому апарату районної ради і спеціалістам адміністрації сформулювати такий лист. Прошу депутатів підтримати цей запит і двом головам звернутися з таким листом до НКРЕ щодо збільшення ліміту на споживання електроенергії сільськими населеними пунктами. 

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Веремчук Л.В. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 29 депутатів (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №6/7 додається).

Результати поіменного голосування додаються.

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.:

Пропозиція: До мене, як до депутата Маневицької районної ради, звернулися сім’ї двох воїнів-солдат Збройних сил України, які зараз воюють на сході України, оберігаючи наш мир і спокій. Це сім’я Квача Сергія з Рудник і сім’я Клекочка Володимира із Погулянки. Рідні звертаються з таким проханням: вони стикнулися з такою проблемою (вона була фактично і минулого року) – сім’ї бійців, які воюють на сході, не можуть отримати соціальних допомог по малозабезпеченості. Є цілий ряд проблем, це пов’язано із врахуванням оплати солдата та із затрудненням отримання довідки про зарплату із фронту. Тому звертаюся до голови районної ради і голови райдержадміністрації з пропозицією максимально вивчити це питання (воно не стосується суто цих людей; є цілий ряд суперечностей нормативних, які йдуть із Києва), підготувати відповідне звернення від імені районної ради про те, що ці проблеми створюють негативні відчуття несправедливості для цих сімей. Пропоную створити максимум хороших умов, щоб сім’ї воїнів першочергово отримували соціальну допомогу. Можливо це питання популістське, але воно болюче для цих сімей. Отримані кошти солдати витрачають на потреби, які необхідні там (за свій кошт приходиться купувати одяг, часом і запчастини…)

 

Голова районної державної адміністрації, депутат ради Линдюк А.О.: Це актуально не тільки для Маневицького району, а й для інших районів і не тільки Волинської області. Пропоную, щоб управління соціального захисту населення  до наступної сесії розробило фахово звернення до Верховної Ради і Кабінету Міністрів про те, в які нормативні документи внести правки. Щоб масово була підтримка інших районів з цього питання, звернемося до інших районних рад з пропозицією підтримати таке звернення.  

 

С Л У Х А Л И:     1. Про  затвердження  порядку  денного   шостої   позачергової сесії районної ради сьомого скликання.

Інформація Мельника А.М., голови районної ради

 

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 29 депутатів (одноголосно);

 

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  29 депутатів (одноголосно).

 

Результати поіменного голосування додаються.

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №6/1 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     2. Про внесення змін до рішення районної ради від 25.12.2015 №4/5 "Про районний бюджет на 2016 рік".

Інформація Синюка В.Ф., начальника управління фінансів райдержадміністрації

 

Депутат районної ради Смокович Я.Ф.:

Пропозиція: Питання детально попередньо обговорювалося, пропоную заслухати його у форматі запитання-відповіді.

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) за пропозицію депутата районної ради Смоковича Я.Ф.:

„за” – 29 депутатів (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Шкода О.С., Слісарчук Н.О., Веремчук Л.В., Зінчук П.Р., Давидюк М.С., Базарнова А.В., Линдюк А.О., Ольховік В.В., Негодюк В.П., представник профспілки освітян Смальчук В.В.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:

Пропозиція: Ми спільно з Володимирецьким районом впроваджуємо проект по підвищенню родючості ґрунтів. Прошу при розподілі вільних залишків районного бюджету суттєво передбачити фінансування (управління агропромислового розвитку має обрахувати кошти, щоб люди знали, що за гектар провапнованого поля мають заплатити визначену суму), а також управлінню невідкладно розробити програму і подати її в сесійний зал до розподілу вільного залишку. 

 

Депутат районної ради Ольховік В.В.:

Пропозиція: При розподілі вільних лишків передбачити кошти на збільшення фінансування місцевих пожежних команд, а також сільським радам на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. 

 

Депутат районної ради Негодюк В.П.:

Пропозиція: Я до сьогодні був проти придбання системи голосування, однак ми бачимо скільки часу затрачається на проведення підрахунку голосів лічильною комісією. Ми розглядаємо тільки два питання і витрачаємо годину… Це не робота. Вважаю, що таку систему треба придбати.

 

Г О Л О С У В А Л И:

2) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 26 депутатів;

"проти" – 0;

"утрималися" – 3 депутати.

Результати поіменного голосування додаються.

 

Депутат районної ради Слісарчук Н.О.:

Пропозиція: Пропоную кошти в сумі 250 тис. грн., що передбачаються на закупівлю системи голосування, спрямувати на медицину, зокрема на оплату праці працівників Колківської районної лікарні.

 

Г О Л О С У В А Л И:

3) за пропозицію депутата районної ради Слісарчук Н.О.:

„за” – 1 депутат;

пропозиція не підтримана.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:

Пропозиція: Купити систему голосування без зміни меблів.

 

Г О Л О С У В А Л И:

4) за пропозицію депутата районної ради Зінчука П.Р.:

„за” – 17 депутатів;

пропозиція не підтримана;

 

5) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  24 депутати;

"проти" – 0;

"утрималися" – 5 депутатів.

Результати поіменного голосування додаються.

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №6/2 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     3. Про  передачу   в   безоплатне    тимчасове     користування  спеціалізованої сільськогосподарської техніки та обладнання.

Інформація Шпака В.М., менеджера проекту

 

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Дерлюк І.В., Негодюк П.Р., Зінчук П.Р., Копиллівський сільський голова Давидюк К.С.

 

Копиллівський сільський голова Давидюк К.С.:

Пропозиція: Розробити калькуляцію: скільки, наприклад, коштуватиме тонна вапняного шламу для жителів Копилля з доставкою без розкидання.

 

Г О Л О С У В А Л И: прийняти проект рішення за основу  і  в цілому, як рішення ради:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

результати поіменного голосування додаються.

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №6/3 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     4.  Про  внесення змін та доповнень до  Порядку використання коштів, виділених для реалізації Програми соціального захисту населення Маневицького  району на 2015-2018 роки.

Інформація Козака Р.В., начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Шкода О.С., Веремчук Л.В., Линдюк А.О., Зінчук П.Р.

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Шановні депутати, заступник голови районної ради Терещенко І.І. (сьогодні відсутній) доклав окрему думку до запропонованого проекту рішення. Дозвольте її озвучити (додається до рішення ради).

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

результати поіменного голосування додаються;

 

2) за пропозицію депутата районної ради Терещенка І.І., озвучену головою районної ради Мельником А.М., про те, щоб у пункті 2.12.1. частини 5. запропонованого проекту рішення (додаток 2) виключити наступні абзаци:

  • "оплату, але не більше 20 відсотків загального обсягу передбачених громадській організації районного бюджету на оренду приміщень, комунальних послуг у межах середніх норм споживання;
  • матеріальне заохочення працівників громадської організації (в обсязі, що не перевищує разом з нарахуваннями 30 відсотків загального обсягу передбачених громадській організації коштів районного бюджету).
  • матеріальну допомогу членам громадської організації відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи громадської організації, а також до професійних свят і пам’ятних дат, а також в разі складних життєвих обставин":

 

 

„за” – 9 депутатів;

пропозиція не підтримана;

 

3) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  28 депутатів (одноголосно).

Результати поіменного голосування додаються.

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №6/4 прийняти (додається).

 

 

Голова районної ради Анатолій Миколайович Мельник оголосив шосту  позачергову сесію районної ради сьомого скликання закритою. (Звучав Гімн України).

 

 

 

Голова районної ради                                                       А.М.Мельник