П Р О Т О К О Л третьої позачергової сесії районної ради сьомого скликання

МАНЕВИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

П Р О Т О К О Л

третьої позачергової сесії районної ради сьомого скликання

 

                                                                                          від 15 грудня 2015 року

 

Всього обрано депутатів

34 депутати

Присутніх на сесії

28 депутатів

Відсутні

6 депутатів

 

 

Головував:     депутат Мельник А.М., голова районної ради

 

Секретаріат:  Марчук В.В., керуючий  справами виконавчого

апарату районної ради;

Музичук С.В., начальник загального відділу виконавчого   апарату районної ради;

Черчик Г.В., головний спеціаліст відділу з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради;

Регешук Н.В., радник з питань зв’язків з органами місцевого самоврядування;

Корецький І.В., начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради;

Каштальян Т.К., начальник фінансово-господарського відділу виконавчого апарату районної ради, головний бухгалтер.

 

Голова районної ради Анатолій Миколайович Мельник оголосив третю  позачергову сесію районної ради сьомого скликання відкритою. (Звучав Гімн України).

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

        

1. Про затвердження порядку денного третьої позачергової сесії районної ради сьомого скликання.

Інформує: А.М. Мельник – голова ради

 

2. Про окремі питання оплати праці  голови, заступника голови районної ради.

Інформує: В.В.Марчук – керуючий справами виконавчого

апарату районної ради

 

3. Про Регламент роботи Маневицької районної ради сьомого скликання.

Інформує: А.М. Мельник – голова районної ради

 

4. Про утворення та обрання постійних комісій районної ради сьомого скликання.

Інформує: А.М. Мельник – голова районної ради

 

5. Про Положення про постійні комісії районної ради сьомого скликання.

Інформує: А.М. Мельник –  голова районної ради

 

6. Про президію Маневицької районної ради сьомого скликання.

Інформує: А.М. Мельник – голова районної ради

 

7. Про  запит  депутата  Маневицької районної ради Зінчука П.Р. щодо звернення депутатів Маневицької районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.

 

8. Про запит депутата Маневицької районної ради Мурашка О.В. до голів районної державної адміністрації Линдюка А.О., районної ради Мельника А.М.  щодо відкриття додаткового відділення ЕМД в селі Цміни.

 

9. Про запит депутата Маневицької районної ради Давидюка М.С. до голів районної державної адміністрації Линдюка А.О., районної ради    Мельника А.М. щодо проведення ремонту ділянки дороги до сіл Гораймівка, Майдан-Липненський  і  Чорниж.

 

10. Про запит депутата Маневицької районної ради Давидюка М.С. до голів районної державної адміністрації Линдюка А.О., районної ради                  Мельника А.М.  щодо проведення ремонту ділянки дороги Гораймівка-Берестяни.

 

11. Інші питання.

 

 

Голова районної ради Мельник А.М.: Відповідно до Регламенту на початку кожного засідання відводиться час для оголошення депутатських запитань та запитів. Прошу.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:

Депутатський запит: Шановні депутати, оприлюднення 30 листопада 2015 року Міністерством фінансів України проекту Закону України "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні", яким фактично відміняються  усі пільги для сільгоспвиробників, може спричинити крах агропромислового комплексу,  масові акції протесту внаслідок того, що передбачається оподаткування всіх приміщень сільгоспвиробників. Тому я хочу звернутися до Вас, шановні депутати, з проханням підтримати мій депутатський запит в частині звернення, ініційованого Маневицькою партійною організацією Аграрної партії України, до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з тим, аби не допустити змін, які вкрай негативно позначаться на сільськогосподарських товаровиробниках. Дозвольте озвучити текст звернення (зачитує текст звернення, що до протоколу додається).

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Зінчука П.Р. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №3/7 додається).


Депутат районної ради Мурашко О.В.:

Депутатський запит: Шановні депутати,  дев’ятого жовтня на сесії районної ради я ставив питання до двох голів про те, що подівся реанімобіль з Цмінівської сільської ради. Обіцяно було, що в листопаді місяці реанімобіль повернеться. Зараз уже пройшов листопад, до кінця добігає грудень… Я так розумію, що депутатське запитання – це несерйозно. Тому прошу депутатів підтримати мій депутатський запит: коли на території Цмінівської дільниці появиться реанімобіль?.. Прошу депутатів підтримати запит аби мати офіційну відповідь, а Олену Петрівну (редактора громадсько-політичної газети "Нова доба") прошу суть мого запиту в пресі опублікувати і познайомити жителів громади через газету про результати, щоб мені не приходилося по Цмінівській сільській раді пояснювати кожному окремо де автомобіль подівся і коли буде.

 

Редактор громадсько-політичної газети "Нова доба" Бичкова О.П.: А для чого реанімобіль?

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.: На території Цмінівської сільської ради є відділення по наданню екстреної медичної допомоги

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Така ж проблема є по Колках. Як поступати в такій ситуації?

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.: Я в суть не вникав, однак знаю, що є відділення по наданню екстреної медичної допомоги в Цмінах, то повинен бути й автомобіль. Якщо ж  немає пункту, то давайте і табличку приберемо, а  якщо є рішення про створення такого пункту, то давайте повернемо реанімобіль.

 

Депутат районної ради Смокович Я.Ф: Швидше всього головний лікар Комунального закладу "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Олег Куц прийняв рішення про те, щоб перевести одну бригаду з Колок в Цміни. Разом з тим Рахунковою палатою з Міністерства охорони здоров’я вирішено, що все-таки на наш кущ обслуговування, де є 55 тисяч населення, на 10 тисяч повинна бути одна бригада. Тому недоцільно переводити бригаду, а варто створити додаткову в селі Цміни.

 

Депутат районної ради Неродик А.С.: А запит адресуватимемо кому: головам ради, адміністрації, чи, я вважаю, Волинському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф?

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.: Адресую свій запит голові районної ради та голові райдержадміністрації, а вони нехай вирішать куди перенаправити чи звернутися для вирішення піднятого питання.

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Олександре Володимировичу, вважаю, що озвучений Вами запит логічний і правильний, однак його треба сформулювати, поставити питання перед головою райдержадміністрації – клопотати про створення додатковою бригади в селі Цміни для уникнення спору інтересів громад Колок і Цмін. Ми не повинні протиставляти людей. Чи приймається така думка?

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.: Приймається. Дякую, Миколо Степановичу, за підказку.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Мурашка О.В. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №3/8 додається).

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.:

Пропозиція: На сьогоднішній день в Україні земля не є товаром… Поки що… Ми не знаємо чи у всіх сільських радах є документація про підтвердження земельних ділянок, які називаються громадськими пасовищами, тобто чи всі сільські ради мають документи на землю, яка виділена під громадські пасовища? Вважаю, що доцільно було б на рівні району таке питання вивчити і зобов’язати сільські ради зробити відповідну документацію на ті ділянки, де громадська худоба випасається (а вона на сьогоднішній день є основним постачальником м’яса і молока), аби в майбутньому, коли у нас появиться багато інвесторів, громада не залишилася без місця, куди можна дядькові корівку вигнати.

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.:

Депутатський запит: Шановні колеги, до мене, як депутата районної ради, звертаються багато виборців і жителів сіл Граймівка, Майдан-Липненський і Чорниж по питанню аварійно-небезпечного стану відрізку дороги від Красноволі до села Гораймівка, Майдан-Липненський і до села Чорниж, особливо відрізок між селом Матейки і Гораймівка. Дорога стає вже настільки розбитою і небезпечною, що навіть громадський транспорт, автобуси коли їдуть з людьми, важко переїжджають ці ділянки. Якщо не вжити заходів, то найближчим часом машини прийдеться перетягувати. Тому я звертаюся до голови районної державної адміністрації Андрія Олександровича і до Анатолія Миколайовича, як голови районної ради,  вжити заходів при можливості коли буде все-таки якийсь фінансовий ресурс. Найближчим часом хоча би дати розпорядження службам аби вирівняти ту дорогу, бо там просто небезпечно. Там просто аварійна ситуація. Якщо раніше швидка до Гораймівки заїжджала за хвилин десять, то зараз їде хвилин п’ятдесят. Прошу депутатів підтримати мій запит.

 

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Давидюка М.С. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №3/9 додається).

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.:

Депутатський запит: Шановні колеги, озвучу наступний депутатський запит. Коли в грудні 2012 року став депутатом обласної ради, то підняв перший свій депутатський запит щодо відрізку дороги між селами Гораймівка та Берестяни Ківерцівського району. Це військова дорога, евакуаційна з розрахунком на випадок надзвичайних ситуацій на Рівненській атомній станції. За два роки запит був підтриманий, Ківерцівська сторона (голова адміністрації Валерій Євгенович Ткачук) підтримала пропозицію і ківерчани свій відрізок дороги вирівняли. На жаль, наш відрізок завжди був у кращому стані, а зараз – у гіршому. Чому ця дорога є необхідною? Це на випадок якраз надзвичайних ситуацій (зараз час на жаль нестабільний), і друге – багато дітей із сіл Гораймівка, Майдан-Липнеський, Красноволя, Чорниж і Рудники вивозять дітей на Цуманську трасу. Тому я звертаюся – там фактично треба провести нормальне грейдерування цієї дороги і десь позасипати невеликі ямки. Я до чого веду – ківерчани, для яких ця дорога фактично не потрібна – зробили, а те, що треба для наших жителів – ми  не зробили. Прошу підтримати мій запит, щоб це питання при нагоді могло вирішитись.

 

В обговоренні питання взяли участь:  депутати районної ради Мурашко О.В., Негодюк В.П., Неродик А.С., голова райдержадміністрації Линдюк А.О.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутата              Давидюка М.С. шляхом прийняття відповідного рішення і включити його до порядку денного:

„за” – 27 депутатів;

"проти" – 0;

"утрималися" – 1 депутат;

депутатський запит підтримано (рішення №3/10 додається).

 

Депутат районної ради Негодюк В.П.:

Пропозиція: Минулої каденції депутатів районної ради шостого скликання я ініціював питання про створення благодійного фонду в районній раді. Це питання було підтримано, і в нас діяв благодійний фонд районної ради, де ми мали можливість надавати допомогу дитячим будинкам, воїнам для лікування, воїнам АТО… Це питання добровільне – ніхто нікого не заставляє. Вношу пропозицію про створення такого фонду на сьоме скликання. Які це кошти? Це кошти відрядні 30 гривень, які ми отримуємо на кожну сесію. Я прошу це питання підтримати. Вважаю що при такій ситуації в країні, де багато хлопців перебувають в госпіталях, багато дітей без батька, матері в дитячих будинках, нехай це тисяча-дві, але все одно вони підуть на користь людям. Прошу депутатів підтримати створення благодійного фонду, але, наголошую – це питання добровільне: хто хоче – здає, хто не хоче – не здає.

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Негодюк В.П., Слісарчук Н.О., Шкода О.С., Зінчук П.Р, Линдюк А.О.

                                                    

Голова районної ради Мельник А.М.: Відповідно до Регламенту роботи районної ради, статті 27 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" інформую про створення фракції Маневицької районної організації Політичної партії "Об’єднання "Самопоміч". Згідно документів, поданих до виконавчого апарату районної ради 10 грудня, ця фракція створена у складі: голови фракції Базарнової Аліни Володимирівни та членів фракції Киричика Михайла Пилиповича, Шадури Олександра Миколайовича.

 

 

С Л У Х А Л И:     1. Про  затвердження  порядку  денного  третьої    позачергової сесії районної ради сьомого скликання.

Інформація Мельника М.А., голови районної ради

 

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради, з урахуванням підтриманих запитів:

„за” –  28 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №3/1 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     2. Про окремі питання оплати праці голови, заступника голови районної ради.

Інформація Марчук В.В., керуючого справами виконавчого апарату районної ради  

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Слісарчук Н.О., Линдюк А.О., Зінчук П.Р., Дерлюк І.В.

 

Голова районної ради Мельник А.М., заступник голови районної ради Терещенко І.І. озвучили заяви щодо уникнення конфлікту інтересів (додаються).

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 26 депутатів;

"не голосували" – 2 депутати;

 

2) за узагальнену пропозицію депутатів Слісарчук Н.О., Зінчука П.Р. про те, щоб підпункт 1.3. частини 1 проекту рішення виключити, перенісши слова "згідно із чинним законодавством та нормативними документами у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці" у підпункт 1.4. частини 1 проекту рішення:

„за” – 26 депутатів;

"не голосували" – 2 депутати;

пропозиція підтримана;

 

3) за проект рішення в цілому, як рішення ради, з урахуванням підтриманої пропозиції:

„за” – 26 депутатів;

"не голосували" – 2 депутати.

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №3/2 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     3. Про Регламент роботи Маневицької районної ради сьомого скликання.

Інформація Мельника А.М., голови  районної ради  

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Смокович Я.Ф., Зінчук П.Р., Базарнова А.В., Дерлюк І.В.

 


Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

2) за пропозицію депутата Зінчука П.Р. про те, щоб внести наступні зміни до проекту Регламенту:

- статтю 24 доповнити окремим підпунктом такого змісту: "На початку кожного засідання відводиться час для оголошення депутатських запитань і депутатських запитів";

- пункт 16.14. статті 16 доповнити словом "голова районної державної адміністрації" оскільки він на засіданнях президії, засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях ради звітує про роботу;

- узгодити пункти 25.5. і 25.6. статті 25, виключивши речення "Запис на виступ здійснюється письмово головуючим або секретаріатом пленарного засідання" та внісши відповідні коригування до пунктів 27.2., 27.3. статті 27;

- пункт 35.3. статті 35 викласти в редакції "Протоколи сесій в десятиденний строк та прийняті нею рішення відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" підписуються особисто головою районної ради, а у разі його відсутності – заступником голови районної ради, а у випадку, передбаченому у статті 11 Регламенту, – депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні":

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

пропозиція підтримана;

 

3) за пропозицію депутата Базарнової А.В. про те, щоб внести наступні зміни до проекту Регламенту:

- вилучити положення пункту 14.2. статті 14, а також не обмежувати час проведення пленарних засідань – як наслідок вилучити слова "і закінчуються не пізніше 17 години" у пункті 14.1. цієї ж статті:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

пропозиція підтримана;

 

4) за проект рішення в цілому, як рішення ради, з урахуванням підтриманих пропозицій:

„за” – 28 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №3/3 прийняти (додається).

 

Оголошено перерву на 15 хвилин.

 

С Л У Х А Л И:     4. Про утворення та обрання постійних  комісій районної ради сьомого скликання.

Інформація Мельника А.М., голови  районної ради  

 

Депутат районної ради Слісарчук Н.О.: Я маю бажання працювати в постійній комісії з питань охорони  здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

Голова районної ради: проект рішення складався з урахуванням квот політичних сил, в комісії з питань охорони здоров’я від вашої політсили є Смокович Я.Ф.

 

Депутат районної ради Давидюк М.С.: Пропоную квоту нашої партії віддати комісії з питань охорони здоров’я для Слісарчук Н.О., перевівши Снітка В.М. в комісію з питань депутатської діяльності та етики, законності, боротьби зі злочинністю, взаємодії з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації.

 

Депутат районної ради Поторась В.І.: Я роблю самовідвід, погоджуюсь працювати в комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів, але не бути її головою.

 

Депутат районної ради Неродик А.С.: пропоную головою постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів обрати депутата Зінчука П.Р. з числа її членів.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.: Я не погоджуюсь очолювати цю комісію.

 

Депутат районної ради Линдюк А.О.: пропоную головою постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів обрати депутата Негодюка В.П. з числа її членів.

 

Депутат районної ради Негодюк В.П.: Я також відмовляюся очолювати цю комісію.

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Негодюк В.П., Неродик А.С., Базарнова А.В., Слісарчук Н.О., Линдюк А.О., Зінчук П.Р., Давидюк М.С., Мурашко О.В.

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

2) за пропозицію депутата районної ради Смоковича Я.Ф. про те, щоб голосування провести по складу кожної комісії окремо:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

пропозиція підтримана;

 

3) за те, щоб обрати за поданням голови районної ради Мельника А.М. комісію з питань бюджету, фінансів, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району у такому складі:

Голова комісії: Наумчук Ольга Володимирівна

Члени комісії: Бобік Тетяна В’ячеславівна, Веремчук Людмила Володимирівна, Давидюк Микола Степанович, Дарієвська Наталія Миколаївна, Киричик Михайло Пилипович, Линдюк Андрій Олександрович, Мурашко Олександр Володимирович, Неродик Анатолій Спиридонович:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

4) за те, щоб обрати за поданням голови районної ради Мельника А.М.  комісію з питань депутатської діяльності та етики, законності, боротьби зі злочинністю, взаємодії з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації у такому складі з урахуванням запропонованих раніше змін:

Голова комісії: Туревич Олександр Іванович

Члени комісії: Базарнова  Аліна Володимирівна, Зімич Сергій Дмитрович, Снітко В’ячеслав Миколайович, Шкода Олександр Сергійович:

„за” – 4 депутати;

"проти" – 5 депутатів;

"утрималися" – 15 депутатів;

"не взяли участь в голосуванні" – 4 депутати;

 

5) за те, щоб обрати за поданням голови районної ради Мельника А.М. комісію з питань депутатської діяльності та етики, законності, боротьби зі злочинністю, взаємодії з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації у такому складі з урахуванням запропонованих раніше змін:

Голова комісії: Базарнова  Аліна Володимирівна (за пропозицією депутата районної ради Киричика М.П.)

Члени комісії: Туревич Олександр Іванович, Зімич Сергій Дмитрович, Снітко В’ячеслав Миколайович, Шкода Олександр Сергійович:

„за” – 21 депутат;

"проти" – 0;

"утрималися" – 4 депутати;

"не взяли участь в голосуванні" – 3 депутати;

 

6) за те, щоб обрати за поданням голови районної ради Мельника А.М. комісію з питань охорони  здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи у такому складі з урахуванням запропонованих раніше змін:

Голова комісії: Смокович Яків Феодосійович

Члени комісії: Байцим Галина Василівна, Прокопчук Наталія Василівна, Снітко Віктор Володимирович, Слісарчук Надія Олександрівна:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

7) за те, щоб обрати за поданням голови районної ради Мельника А.М. комісію з питань освіти, культури, гуманітарної політики, міжнародного співробітництва та туризму у такому складі:

Голова комісії: Давидюк Світлана Оверкіївна

Члени комісії: Ващук Роман Іванович, Дерлюк Ігор Васильович, Петрук Віталій Євгенович, Чилей Інна Петрівна, Шадура Олександр Миколайович:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

8) за те, щоб обрати за поданням голови районної ради Мельника А.М. комісію з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів у такому складі:

Голова комісії: Перкевич Василь Петрович (за пропозицією депутата районної ради Давидюка М.С.)

Члени комісії: Поторась Володимир Іванович, Бабік Сергій Андрійович, Зінчук Петро Романович, Негодюк Віктор Петрович, Ольховік Володимир Володимирович, Радіон Володимир Олександрович:

„за” – 26 депутатів;

"проти" – 0;

"утрималися" – 2 депутати.

 

9) за проект рішення в цілому, як рішення ради, з урахуванням голосування по складу кожної комісії:

„за” – 28 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №3/4 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     5. Про  Положення про постійні комісії районної ради сьомого скликання.

Інформація Мельника М.А., голови районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  28 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №3/5 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     6. Про   президію    Маневицької    районної     ради      сьомого скликання.

Інформація Мельника М.А., голови районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 28 депутатів (одноголосно);

 

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  28 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №3/6 прийняти (додається).

 

Голова районної ради Анатолій Миколайович Мельник оголосив третю  позачергову сесію районної ради сьомого скликання закритою. (Звучав Гімн України).

 

 

 

Голова районної ради                                                       А.М.Мельник