Протокол №44 від 25.12.2014

П Р О Т О К О Л

сорок четвертої чергової сесії районної ради

 шостого скликання

 

                                                                                          від 25 грудня 2014 року

 

Всього обрано депутатів

64 депутати

Присутніх на сесії

47 депутатів

Відсутні

17 депутатів

 

На сесію запрошені керівник апарату, начальники управлінь, відділів, служб райдержадміністрації, окремі депутати обласної ради, сільські, селищні голови, керівники окремих підприємств, установ і організацій району, представники засобів масової інформації.

В роботі сесії беруть участь депутати Волинської обласної ради Григола Надія Георгіївна, Давидюк Микола Степанович, Кирда Людмила Федорівна.

 

Головував:                 депутат Веремчук Л.В., голова районної ради

 

Секретаріат:       Марчук В.В., керуючий  справами виконавчого  апарату районної ради;

Музичук С.В., начальник загального відділу виконавчого   апарату районної ради;

Черчик Г.В., головний спеціаліст відділу з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради;

Регешук Н.В., радник з питань зв’язків з органами місцевого самоврядування;

Савчук Н.І., начальник організаційного відділу районної ради.

 

Голова районної ради Людмила Володимирівна Веремчук оголосила сорок четверту чергову сесію районної ради шостого скликання відкритою. (Звучав Гімн України).

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

        

1. Про затвердження порядку денного сорок четвертої чергової сесії районної ради шостого скликання.

Інформує: Л.В.Веремчук – голова  районної ради    

 

2. Про внесення змін до Програми соціальної, матеріально-технічної підтримки жителів району, призваних на військову службу, у тому числі під час мобілізації, та членів інших військових формувань і правоохоронних органів, затвердженої рішенням районної ради від 25.07.2014 №39/7.

Інформує: В.П.Лінник – головний спеціаліст з питань мобілізаційної

та оборонної роботи сектору з питань надзвичайних ситуацій,

мобілізаційної та оборонної роботи апарату райдержадміністрації

 

3. Про надання дозволу сільськогосподарським виробничим кооперативам та фермерському господарству району на неповернення коштів до районного бюджету, виділених рішеннями районної ради від 18.04.2014 року №36/11 на виконання Комплексної програми розвитку основних галузей агропромислового комплексу району на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від  30.12.2010 №4/5, та відтермінування повернення коштів до районного бюджету.

Інформує: О.А.Турик – начальник управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

 

4. Про внесення змін до рішення районної ради від 11.02.2014 №34/2 „Про районний бюджет на 2014 рік”.

Інформує:  О.І.Мандзюк – начальник управління фінансів

райдержадміністрації

 

5. Про виконання Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Маневицького району на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 26.10.2010 №34/9.

Інформує:  В.Б.Балаєв – начальник відділу житлово-

комунального господарства райдержадміністрації

 

6. Про окремі питання розроблення схеми планування території Маневицького району.

Інформує: С.А.Товпаш – завідувач сектору містобудування

та архітектури райдержадміністрації

 

7. Про внесення змін до Статуту Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

 

8. Про прийняття майна.

 

9. Про надання дозволу Маневицькій центральній районній лікарні на списання майна.

 

10. Про окремі питання оплати праці заступників головного лікаря Маневицької центральної районної  лікарні

Інформує: В.В.Марчук – керуючий справами виконавчого

апарату районної ради  

 

11. Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж сіл Старосілля, Розничі і Ситниця.

 

12. Про затвердження  технічних документацій з  нормативної грошової  оцінки земельних ділянок.

Інформує: О.С.Філон – начальник відділу Держземагентства у

Маневицькому районі Волинської області

 

13. Про розпорядження голови районної ради, видане в міжсесійний період.

Інформує: М.В.Федина – заступник голови  районної ради  

 

14. Про усний запит депутата Маневицької районної ради Ковердюка Олега Романовича до Маневицької районної державної адміністрації щодо пільгового проїзду учасників АТО.

 

15. Про усний запит депутата Маневицької районної ради Ващука Романа Івановича до Маневицької філії ПАТ "Волиньобленерго" щодо відключення автовідповідача та організації належної роботи диспетчерської служби

 

16. Про усний запит депутата Маневицької районної ради Негодюка Віктора Петровича до Маневицької районної ради та Маневицької районної державної адміністрації щодо передбачення коштів у районному бюджеті на 2015 рік на ремонт будинку культури у селі Годомичі.

 

17. Інші питання.

 

Голова районної ради Л.В.Веремчук: Відповідно до Регламенту на початку кожного засідання відводиться час для оголошення депутатських запитань та запитів. Прошу.

 

Депутат районної ради Ковердюк О.Р.:

Депутатський запит: Шановні депутати, свій депутатський запит адресую Маневицькій районній державній адміністрації. Хлопці, які прийшли на відпочинок із зони проведення АТО майже кожного тижня їздять у  місто Володимир-Волинський. Автостанції міст Луцька, Володимир-Волинського та Ковеля по довідці видають їм безкоштовні квитки для проїзду. Автостанція Маневич таких квитків не видає і нічим це не мотивує. Мені відомо, що згідно законодавства при наявності довідки учасники АТО мають право на пільговий проїзд (оплачують лише за послуги). Тому прошу депутатів мій запит підтримати з метою вирішення зазначеної проблеми в найкоротший час.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений запит депутатів шляхом прийняття відповідного рішення  і включити його до порядку денного:

„за” – 47 депутатів (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №44/14 додається).

 

Депутат районної ради Ващук Р.І.:

Депутатський запит: Шановні депутати, свій депутатський запит адресую Маневицькій філії ПАТ "Волиньобленерго". Усім нам відомо про відключення світла в населених пунктах, про наявність проблем у країні. Однак, на мою думку, до цих проблем додалася ще одна: у диспетчерській службі так званого РЕСу поставили автовідповідач. Якщо хтось пробував туди зателефонувати, то знає, що приємний жіночий голос скаже: "вибачте, в даний момент ваш телефонний дзвінок прийняти не зможемо, передзвоніть пізніше…". Вчора о десятій вечора у нас не стало світла, сьогодні включили лише о восьмій ранку. Очевидно якісь причини тому є. Однак, я з десятої вечора до шостої ранку дзвонив чотири рази на диспетчерську службу і весь час чув лише приємний жіночий голос автовідповідача. Вважаю, що цю проблему можна і треба вирішити та цей автовідповідач відключити, оскільки можуть бути різні ситуації – обрив проводів біля школи, обвал електростовпа чи пожежа … Вважаю, що диспетчер повинен працювати, тому прошу депутатів підтримати мій депутатський запит щодо відключення автовідповідача та організації належної роботи диспетчерської служби у філії ПАТ "Волиньобленерго".

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений депутатський запит шляхом прийняття відповідного рішення  і включити його до порядку денного:

„за” – 47 депутатів (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №44/15 додається).

 

 

Депутат районної ради Негодюк В.П.:

Депутатський запит: Шановні депутати, в селі Годомичі є будинок культури, у якому за тридцять років існування ніхто не проводив ніяких капітальних ремонтів. На поточні ремонти періодично виділялися кошти сільською радою. Приміщення збудоване у 1980 році, на сьогодні на ньому облітає штукатурка (шуба), протікає дах… Тому я звертаюся до районної ради при плануванні бюджету на 2015 рік по можливості виділити кошти для ремонту будинку культури у селі Годомичі.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Суть запиту зрозуміла. Пропонується запит адресувати районній раді та районній державній адміністрації, оскільки бюджет формується депутатами спільно з управлінням фінансів.

 

Г О Л О С У В А Л И:  за те, щоб підтримати озвучений депутатський запит шляхом прийняття відповідного рішення  і включити його до порядку денного:

„за” – 47 депутатів (одноголосно);

депутатський запит підтримано (рішення №44/16 додається).

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.:

Пропозиція: Користуючись присутністю обласних депутатів на сьогоднішньому засіданні, хочу висловити до них прохання: уже є звернення до Цмінівської сільської ради про те, щоб виділити фізичній особі 93 га землі для ведення сільськогосподарського виробництва на території Цмінівської сільської ради… Ми дивилися з Наталією Володимирівною (Цмінівський сільський голова) по карті – це якраз ті землі, де гіпотетично можуть залягати поклади бурштину… До цього часу ніхто не брався розводити ніякого сільськогосподарського товарного виробництва. А тепер, очевидно, є намагання знайти там корисні копалини, тому просять 93 гектари виділити відразу через Волинську обласну раду. Поки що сесія сільської ради не відбулася (планується на завтрашній день), але я вже сьогодні хочу попросити депутатів обласної ради (я знаю, що скоро буде обласна сесія) аби вони володіли ситуацією і наперед доношу думку громади Цмінівської сільської ради – жителі проти виділення тої землі, бо вона "піде туди, куди планується"… Я розумію, що за простою сільською людиною стоять люди вищого рангу і з більшими доходами, вона є лише підставною особою, тому попрошу обласних депутатів належного реагування в таких питаннях.

 

С Л У Х А Л И:     1.  Про  затвердження   порядку    денного     сорок     четвертої  чергової сесії районної ради шостого скликання.

Інформація Веремчук Л.В., голови районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:   прийняти проект рішення за основу і в цілому, як рішення ради, з урахуванням підтриманих запитів:

„за” – 47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/1 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     2. Про  внесення  змін  до  Програми  соціальної,  матеріально-технічної підтримки жителів району, призваних на військову службу, у тому числі під час мобілізації, та членів інших військових формувань і правоохоронних органів, затвердженої рішенням районної ради від 25.07.2014 №39/7.

Інформація Лінника В.П., головного спеціаліста з питань мобілізаційної та оборонної роботи сектору з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи апарату райдержадміністрації

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 47 депутатів (одноголосно).

 

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/2 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     3.  Про  надання  дозволу  сільськогосподарським  виробничим кооперативам та фермерському господарству району на неповернення коштів до районного бюджету, виділених рішеннями районної ради від 18.04.2014 року №36/11 на виконання Комплексної програми розвитку основних галузей агропромислового комплексу району на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від  30.12.2010 №4/5, та відтермінування повернення коштів до районного бюджету.

Інформація Турика О.А., начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації                

 

В обговоренні питання взяли участь: депутати районної ради Зінчук П.Р., Мандзюк О.І., Пацаманюк М.І., Негодюк В.П., Якимчук М.І., Дарчук Л.Й., Гаврилюк О.О.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Шановні депутати, питання активно обговорювалося на засіданнях постійних комісій з питань сільськогосподарського виробництва, лісової галузі, екології, використання природних ресурсів та соціального розвитку села та з питань бюджету, фінансів та використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району.

Як Ви зрозуміли, комісія з питань сільськогосподарського виробництва прийняла рішення про те, щоб рекомендувати районній раді надати дозвіл на неповернення коштів в сумі 100 тисяч гривень, які виділялися по Програмі на розвиток рослинництва по п’яти господарствах, і 50 тисяч гривень, що виділялися на розвиток свинарства, а також відтермінувати 110 тисяч гривень, які виділялися на розвиток тваринництва, зокрема на купівлю великої рогатої худоби.  Тобто комісія рекомендувала в цілому не повертати 150 тисяч гривень, а повернення 110 тисяч гривень відтермінувати до закінчення 2015 року.

Комісія з питань бюджету прийняла рішення про те, щоб рекомендувати районній раді відтермінувати повернення усіх коштів до кінця 2015 року.

Разом з тим, хочу зауважити, що ці кошти, виділені з районного бюджету, дали можливість цим сільськогосподарським підприємствам підтримати свою діяльність, зберегти робочі місця (на сьогодні у цих господарствах працює 72 особи), платити податки…

Шановні депутати, рішення залишається за вами. Вам роздано проект рішення, який підготовлено управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації. Однак, вважаю, що нам треба ставити на голосування три проекти рішення: проект рішення, вироблений постійною комісією з питань бюджету, проект рішення, вироблений постійною комісією з питань сільськогосподарського виробництва та проект рішення, запропонований управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

Депутат районної ради Мандзюк О.І., начальник управління фінансів райдержадміністрації:

Пропозиція: Шановні депутати, Комплексною програмою розвитку основних галузей агропромислового комплексу району і Порядком її фінансування, які затверджені рішеннями районної ради, не передбачено неповернення коштів. Тому, вважаю, що списати, тобто не повертати кошти, є неправомірним. Сьогодні не відомо, яким буде районний бюджет 2015 року, питання податкової бази, і те, наскільки районний бюджет буде забезпечено фінансово залишається відкритим. Тому на сьогодні ставити питання списання коштів вважаю недоцільним.

 

Депутат районної ради Пацаманюк М.І., заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації:

Пропозиція: Шановні депутати, пропоную і водночас прошу підтримати рекомендації постійної комісії з питань сільськогосподарського виробництва, оскільки не зважаючи на складне становище, підприємства працюють, сплачують податки. Таким рішенням ми можемо зберегти підприємства для потенційних інвесторів.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:

Пропозиція: Пропоную кошти, виділені на рослинництво, в зв’язку з погодніми умовами списати, а кошти, виділені на розвиток тваринництва відтермінувати, а суб’єктам господарської діяльності ефективно використовувати кошти районного бюджету.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Шановні депутати, першим на голосування ставлю проект рішення, який подало управління агропромислового розвитку райдержадміністрації (по рослинництву не повертати 100 000 грн., а по галузі тваринництва повернення коштів відтермінувати на один рік) і який роздано депутатам.

 

Депутат районної ради Мурашко О.В.:

Пропозиція: Людмило Володимирівно, прошу озвучити усі три проекти рішень, які ставитимуться на голосування, а тоді перейдемо до голосування.

Голова районної ради Веремчук Л.В.:

перша пропозиція – проект рішення, розроблений управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації: 100 тисяч гривень не повертати, 160 тисяч гривень по тваринництву відтермінувати;

друга пропозиція – проект рішення на основі рекомендацій постійної комісії з питань сільськогосподарського виробництва: 150 тисяч гривень (100 000 на рослинництва і 50 000 на свинарство) не повертати, 110 тисяч гривень відтермінувати;

третя пропозиція – проект рішення на основі рекомендацій постійної комісії з питань бюджету: відтермінувати повернення усіх коштів, виділених сільськогосподарським підприємствам.

Ставлю на голосування проекти рішень в порядку їх подання.

 

Г О Л О С У В А Л И:  

1) за проект рішення ради згідно першої пропозиції розроблений управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації: 100 тисяч гривень не повертати, 160 тисяч гривень по тваринництву відтермінувати:

„за” –23 депутати;

проект рішення не підтримано;

 

2) за проект рішення згідно другої пропозиції на основі рекомендацій постійної комісії з питань сільськогосподарського виробництва: 150 тисяч гривень (100 000 на рослинництва і 50 000 на свинарство) не повертати, 110 тисяч гривень відтермінувати:

„за” –  26 депутатів;

проект рішення не підтримано;

 

3) за проект рішення згідно третьої пропозиції на основі рекомендацій постійної комісії з питань бюджету: відтермінувати повернення усіх коштів, виділених сільськогосподарським підприємствам:

„за” –  2 депутати;

проект рішення не підтримано.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Шановні депутати, необхідно визначитися щодо цього питання, інакше ми усі п’ять сільськогосподарських підприємств ставимо у таке становище, що вони до кінця року зобов’язані повернути кошти, якщо ми з вами не приймаємо будь-якого компромісного рішення. Тому пропоную повернутися до розгляду цього питання.

 

Г О Л О С У В А Л И:  

4) за пропозицію голови районної ради Веремчук Л.В. про те, щоб повернутися до розгляду цього питання:

„за” –  47 депутатів (одноголосно);

пропозиція підтримана.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Шановні депутати, які будуть пропозиції щодо того, який проект рішення розглядатимемо?

 

 

Депутат районної ради Негодюк В.П.:

Пропозиція: Пропоную голосувати за проект рішення згідно другої пропозиції на основі рекомендацій постійної комісії з питань сільськогосподарського виробництва: 150 тисяч гривень (100 000 на рослинництва і 50 000 на свинарство) не повертати, 110 тисяч гривень відтермінувати.

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:

Пропозиція: Якщо у галузі рослинництва ми можемо знайти підтвердження документальні про несприятливі погодні умови (довідки метеостанції, середня урожайність і т.д.), то у галузі тваринництва таких пояснень немає. Тому пропоную до голосування проект рішення  згідно першої пропозиції розроблений управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації: 100 тисяч гривень не повертати, 160 тисяч гривень по тваринництву відтермінувати.

 

Депутат районної ради Гаврилюк О.О.:

Пропозиція: Шановні депутати, це питання обговорювалося на засіданнях постійних комісій, сьогодні воно складно іде в голосуванні, було три пропозиції, із них якщо слідувати логіці, вважаю, доцільніше буде ставити на голосування той проект рішення, який набрав найбільше голосів при попередньому голосуванні. Прошу депутатів підтримати.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Ставлю на голосування пропозицію про те, щоб винести на голосування  проект рішення згідно другої пропозиції на основі рекомендацій постійної комісії з питань сільськогосподарського виробництва: 150 тисяч гривень (100 000 на рослинництва і 50 000 на свинарство) не повертати, 110 тисяч гривень відтермінувати.

 

Г О Л О С У В А Л И:  

5) за пропозицію голови районної ради Веремчук Л.В.:

„за” –  33 депутати;

пропозиція підтримана.

 

6) за те, щоб прийняти рішення районної ради на основі рекомендацій постійної комісії з питань сільськогосподарського виробництва, лісової галузі, екології, використання природних ресурсів та соціального розвитку села: 150 тисяч гривень (100 000 на рослинництва і 50 000 на свинарство) не повертати, 110 тисяч гривень відтермінувати:

„за” –  39 депутатів;

рішення прийнято.

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/3 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     4. Про внесення змін  до  рішення районної ради від 11.02.2014 №34/2 „Про районний бюджет на 2014 рік".

Інформація Мандзюка О.І., начальника управління фінансів райдержадміністрації                

 

 

Г О Л О С У В А Л И:  

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” –  47 депутатів (одноголосно);

 

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/4 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     5.  Про    виконання   Програми    реформування    і     розвитку житлово-комунального господарства Маневицького району на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 26.10.2010 №34/9.

Інформація Балаєва В.Б., начальника відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

Г О Л О С У В А Л И:  прийняти проект рішення за основу і в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/5 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     6.  Про   окремі   питання   розроблення    схеми      планування території Маневицького району.

Інформація Товпаша С.А., завідувача сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.:

Пропозиція: Пропоную у частині 3 проекту рішення слова "за рахунок коштів місцевого бюджету" замінити на слова "за рахунок коштів Старочорторийського сільського бюджету" і далі по тексту без змін.

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 47 депутатів (одноголосно).

 

2) за пропозицію, висловлену депутатом районної ради Зінчуком П.Р.:

„за” –  47 депутатів (одноголосно);

пропозиція підтримана;

 

3) за проект рішення в цілому, як рішення ради, з урахуванням підтриманої пропозиції:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/6 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     7.  Про  внесення  змін  до  Статуту  Маневицького   районного центру первинної медико-санітарної допомоги”.

Інформація Марчук В.В., керуючого справами виконавчого апарату районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:  прийняти проект рішення за основу і в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/7 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:      8. Про  прийняття майна.

Інформація Марчук В.В., керуючого справами виконавчого апарату районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:  прийняти проект рішення за основу і в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/8 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     9.  Про  надання  дозволу  Маневицькій  центральній  районній лікарні на списання майна.

Інформація Марчук В.В., керуючого справами виконавчого апарату районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:  прийняти проект рішення за основу і в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/9 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     10. Про  окремі  питання  оплати  праці  заступників головного лікаря Маневицької центральної районної  лікарні.

Інформація Марчук В.В., керуючого справами виконавчого апарату районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:  

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” –  47 депутатів (одноголосно);

 

2) за проект рішення в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/10 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     11.     Про    затвердження     проекту     землеустрою      щодо встановлення та зміни меж сіл Старосілля, Розничі і Ситниця.

Інформація Філона О.С., начальника відділу Держземагентства у Маневицькому районі

 

 

Г О Л О С У В А Л И:  прийняти проект рішення за основу і в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/11 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     12. Про  затвердження  технічних документацій з  нормативної грошової  оцінки земельних ділянок.

Інформація Філона О.С., начальника відділу Держземагентства у Маневицькому районі

 

 

Філон О.С., начальник відділу Держземагентства у Маневицькому районі: Державним підприємством "Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою розроблено технічні документації з нормативної грошової оцінки на дев’ять земельних ділянок, одну із яких ми затвердили на попередній сесії. Сьогодні до затвердження пропонується вісім: п’ять земельних ділянок, які перебувають в оренді, і три – які потенційно мають бути передані в оренду інвесторам на території Четвертнянської і Рудниківської сільських рад. Розробка технічних документацій була викликана тим, що з першого квітня вступили зміни до податкового кодексу і орендна плата за землю має обраховуватися від нормативної грошової оцінки земель (не менше трьох відсотків). По цих договорах оренди були свого часу укладені договори з районною державною адміністрацією як розмір земельного податку або від середньої вартості її по області. У вересні було подання прокуратури району щодо усунення вказаних порушень чи недоліків, в зв’язку із чим було замовлено технічні документації за кошти субвенції обласного бюджету, які й пропонуються до затвердження. В результаті змін збільшиться орендна плата… Суттєво збільшиться орендна плата і для СВК "Мрія", одна із ділянок є трохи проблемна: земельна ділянка, яка знаходиться в Розничах (це бувший аеродром, де сідала сільськогосподарська авіація) – орендна плата була дві тисячі, а по нинішній нормативній грошовій оцінці – 39 тисяч гривень. Ми з цього приводу мали розмову з Іваном Григоровичем… Є проблема з цього приводу, її треба якимось чином вирішувати… можливо цей об’єкт передати у комунальну власність сільської громади чи районної... Бо якщо земля буде на балансі СВК, то вони повинні мати в оренді ці землі і відповідним чином змушені будуть платити орендну плату. Разом з тим, технічна документація з нормативної грошової оцінки пройшла експертизу в установленому порядку і пропонується до затвердження.

 

Депутат районної ради Вітюк І.Г.: Шановні депутати і запрошені, суть цього питання полягає в тому, що у сімдесятих роках було модно сільськогосподарською авіацією вносити мінеральні добрива та засоби захисту рослин по полях району. Тому з цією метою планувалося побудувати два авіа комплекси: один на території Цмінівської сільської ради і один на території Старосільської сільської ради. Замовниками виступали бувший колгосп імені Свердлова і Цміни, звичайно. Це була злітно-посадкова смуга в селі Розничі. Віддаль до населених пунктів там 4-5 кілометрів, під’їзних шляхів немає, електромережі чи будь-яких комунікацій немає. Але об’єкт перебував на балансі господарства, будувалося за рахунок господарства (надавалися кредити, потім ці кредити списували, але все йшло через господарство). Так як виникла потреба згідно законодавства цю ділянку "закріпити", взяти її в оренду на кілька років, ми виробили проектно-кошторисну документацію і заключаємо договір, згідно якого платимо орендну плату. Коли ця орендна плата була невеликою (в рік це по пам’яті приблизно п’ять чи п’ять з половиною тисяч гривень, точно не скажу),  то зараз ця орендна плата зростає, тому що не менше трьох процентів нормативно-грошової оцінки землі, а з нового року мінімум у два рази збільшено, тобто – шість процентів… Тепер хочу звернути увагу на  документації, які нам сьогодні представлено на затвердження, а саме як  оцінює їх Волинський інститут землеустрою: громадянину Сидоруку площа 4,8 га то вартість 1 га його земельної ділянки обходиться у 6 968 гривень; вартість 1 га  нашої ділянки майже такої ж площі – 252 312 гривень. Тобто, Сидорукова ділянка коштує 33 тисячі, то наша – 1 мільйон 222 тисячі гривень. Мені просто не зрозуміло, які підходи цього інституту, як він визначає статус цієї ділянки, адже вона ніякої користі не приносить господарству і ми нею практично не користуємося. Але земля під нашою будовою, тобто під полосою. Земля тут – чистий пісок, тобто землі несільськогосподарського призначення, навіть були наміри здати в оренду ці площі для добування піску… У мене така пропозиція: цю технічну документацію не затверджувати, повернути її цьому інституту для обґрунтування.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Запросити на наступну сесію представників інституту, можливо у них є якісь нормативи…

 

Депутат районної ради Вітюк І.Г.: Це не аеродром, це просто асфальтна площадка злітна для літаків та сільськогосподарських авіамашин, які мали там сідати і надавати допомогу сільськогосподарському виробництву. Чому я сьогодні це говорю?...  Якщо це майно у нашій власності, ми хотіли б рішенням своїх зборів передати у власність району цю ділянку (ця площадка коштує 40 тисяч), а якщо вона ніякого стратегічного значення не має, то ми її демонтуємо (там одного щебеню на двісті чи триста тисяч гривень, який можна продати)  однак щоб потім до нас не мали претензій… Більше того, хочу зазначити, що навколо цієї площадки була піщана ділянка, яку засаджено лісом Колківським лісгоспом, залишився один асфальт. Заліснені землі на території Старосільської сільської ради  числяться за  сільською радою, а не за держлісгоспом, який самовільно заліснював ці площі. Тому це питання треба вивчати і приймати по ньому рішення.  Ми будемо звертатися до вас з проханням щоб ви взяли у власність району, або ми демонтуємо.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Я зрозуміла, що пропозиція  повернутися до цього питання на наступну сесію.

 

Філон О.С., начальник відділу Держземагентства у Маневицькому районі: Шановні депутати, ця документація розроблена як і усі інші інститутом, є висновок експертизи… Чому більша ціна?, – тому  що за господарські двори діють зовсім інші ставки, рілля, пасовища – також інші ставки… Три ділянки по оренді СВК "Мрія" мають більші ставки, тому що там нараховується зовсім по-іншому… Ця документація зроблена відповідно до чинного законодавства, пройшла експертизу, є позитивний висновок. Що пояснить інститут, якщо в державі така методика визначення нормативної грошової оцінки на сьогоднішній день (і вона дуже велика для господарських дворів). Дана земельна ділянка згідно облікових документів є господарський двір під проїздами, проходами, площадками, тобто це рахується як площадка, оскільки вона сільськогосподарського підприємства, це землі сільськогосподарського призначення під господарськими дворами і чітко за категорією – під проходами, проїздами, площадками. Тому підстав її не затверджувати я не бачу, тому що не укладе СВК "Мрія" додаткову угоду і їм не будуть нараховувати… Але питання все одно треба вирішувати. Затвердиться, чи не затвердиться – питання не зміниться, можливо відтермінується…

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.:

Запитання: За рахунок яких коштів робилася ця технічна документація?

 

Філон О.С., начальник відділу Держземагентства у Маневицькому районі:

Відповідь: За рахунок коштів обласного бюджету (по 10 тисяч виділено на кожен район) за них було зроблено дев’ять нормативних грошових оцінок.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.:

Запитання: Вони проплачені?

 

Філон О.С., начальник відділу Держземагентства у Маневицькому районі:

Відповідь: В казначействі зареєстровано, розпорядником є управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Якщо ми її не затвердимо, то виникнуть питання до управління, адміністрації, районної ради. Ці ділянки попали в перелік, тому що було подання прокуратури, де виписано ряд ділянок, по яких орендна плата не відповідає тому, як з першого квітня діє законодавство. Зазначалося ще й фермерське господарство "Тиша" по Копиллівській сільській раді, однак вони розпочали процедуру ліквідації. Є ще ряд земельних ділянок водного фонду, які в оренді, і договори оренди укладені не від нормативної грошової оцінки. Однак на сьогодні технічно його не можна вирішити, бо Мінприроди не затвердило коефіцієнти екологічного використання ділянок. По цій ділянці є висновок експертизи, печатка, затверджено від 11 грудня №696 – державна експертиза землевпорядної документації.

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Шановні депутати, поступила пропозиція депутата Вітюка Івана Григоровича про те, щоб виключити із затвердження цього переліку земельну ділянку, яка зазначена у пункті 1.3. проекту рішення. Ставлю цю пропозицію на голосування: хто за те, щоб відтермінувати розгляд цієї технічної документації до вивчення (запросити представників інституту, який розробляв цю документацію, для пояснення)?

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.: Пропоную поставити на голосування спочатку проект рішення за основу.  

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Шановні депутати, вам розданий проект рішення, ставлю на голосування, щоб цей проект рішення прийняти за основу.

 

Г О Л О С У В А Л И:

1) прийняти проект рішення за основу:

„за” – 47 депутатів (одноголосно).

 

Голова районної ради Веремчук Л.В.: Поступила пропозиція депутата     Вітюка І.Г., щоб виключити із проекту рішення пункт 1.3.

 

Г О Л О С У В А Л И:

2) за пропозицію, висловлену депутатом районної ради Вітюком І.Г., про те, щоб  виключити із проекту рішення пункт 1.3.:

„за” –  35 депутатів;

пропозиція підтримана;

 

3) за проект рішення в цілому, як рішення ради, з урахуванням підтриманої пропозиції:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/12 прийняти (додається).

 

С Л У Х А Л И:     13.   Про   розпорядження   голови   районної   ради,  видане  в міжсесійний період.

Інформація Федини М.В., заступника голови районної ради

 

Г О Л О С У В А Л И:  прийняти проект рішення за основу і в цілому, як рішення ради:

„за” –  47 депутатів (одноголосно).

 

В И Р І Ш И Л И:   Рішення №44/13 прийняти (додається).

 

 

 

С Л У Х А Л И:     14.  Про  реалізацію    пропозицій   і   зауважень,   висловлених депутатами районної ради.

Інформація Федини М.В., заступника голови районної ради

 

Голова районної ради Людмила Володимирівна Веремчук оголосила сорок четверту чергову сесію районної ради шостого скликання закритою. (Звучав Гімн України).

 

 

 

Голова районної ради                                                       Л.В.Веремчук